Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Koho políbil Miloš Zeman v Temelíně?

Koho políbil Miloš Zeman v Temelíně?

Jako  místostarostka v Pyšelích bude kandidovat do zastupitelstva ve Středočeském kraji za Starosty a nezávislé. Je však známá coby předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Poznáte ji i podle hlasu. Danu Drábovou.

Dana Drábová na kandidátce hnutí Starostové a nezávislí
7.únor 2016 - 18:03

Hned na úvod při prezentaci kandidátů hnutí Starostové a nezávislí do zastupitelstva Středočeského kraje řekla: "Hejtmankou se stát nechci ani radní. Práce na úřadě pro jadernou bezpečnost mě baví a chci  být, pokud budu zvolena, jen zastupitelkou. Kadidaturu jsem přijala, protože  mám zkušenosti z lokální politiky."

Co rozhodlo, že do toho jdete?

"I když se obcím věnuje pozornost, tak se o nich často rozhoduje od stolu. Hrnou se na nás nové povinnosti a byrokracie, aniž by si někdo dal práci zvážit, že to bude stát mnoho lidské práce a peněz. Pokud toto nebude reflektováno, tak obce nebudou moci plnit svou hlavní funkci, aby byli lidé spokojeni, v bezpečí a s dobrou infrastrukturou."

Jak dlouho jste v obci  Pyšely zastupitelkou?

"Od roku 1998. S panem  starostou však spolupracuji již dvacet let a myslím si, že jsem spolehlivá místostarostka a dvojka v Pyšelích. Tak to ostatně  bude i v krajských volbách. Mou podmínkou, abych kandidovala, bylo, že budeme jasně říkat, že Drábová nekandiduje na hejtmana, ani nechce být radní. Ani bych to v současné době nezvládla. Mojí ambicí je odsloužit si to jako zastupitel a získat zkušenosti."

Dana Drábová 5. února 2016 při prezentaci kandidátky Starostové a nezávislí

Jste známá coby předsedkyně Státního úřadu pro jadernu bezpečnost. Chcete se i nadále věnovat práci v  tomto úřadě?
"Není v rozporu se zákonem, abych kandidovala do zastupitelstva. Kdybych byla v pozici hejtmana nebo radního, tak bych si musela vybrat. Neexistuje pozice neuvolněného hejtmana. A také si myslím, že lidé by měli postupovat postupně a učit se. Dlouho jsem se učila být zastupitelkou města Pyšely, teď se budu učit být krajským zastupitelem, pokud budu zvolena."

Do voleb nasadili Starostové i Rakušana, který učí němčinu

Vás podle hlasu pozná mnoho lidí, kteří sledují domácí dění. Nestalo se, že vás někdo parodoval, jak se občas v televizi děje?

"Vzpomínám si, že jednou se to povedlo paní Bubílkové v pořadu s Miloslavem Šimkem. Docela jsem se bavila."

Je známo, že, když se spouštěl Temelín, tak vás srdečně políbil Miloš Zeman, který byl tehdy premiérem, ale také byl o mnoho mohutnější než vy. Nebála jste se?

"Nebyl prvním mužem, který mě políbil, ale musím říci, že  tehdy mne to hodně překvapilo."

Jinak  Miloš Zeman už jako prezident se s  Danou  Drábovou  setkal i 28. října 2014 na Pražském hradě.  Český prezident ji tam udělil medaili Za zásluhy I. stupně.

"Až vyhrajeme volby, tak Danu Drábovou políbím zase já,"  oznámil při prezentaci kandidátů starosta Kolína Vít Rakušan.

"To si budu pamatovat, neboť  Vít Rakušan je čerstvě ženatý a nevím, jak to doma pak vysvětlí," dodala žertující Dana Drábová.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)