Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Kolébka života: Ukrajina, místo kde se narodil Ježíš i Mona Lisa

Kolébka života: Ukrajina, místo kde se narodil Ježíš i Mona Lisa

Ukrajinský televizní kanál TSN zveřejnil příběh, který vypráví o ukrajinských kořenech modelu pro nejslavnější obraz na světě – Monu Lisu.

Ježíš a Budha byli Ukrajinci!
14.leden 2016 - 01:11

Prohlášení bylo tak šokující, že si ruská média se značnou dávkou ironie připomněla, že v současné době nacionalistického vzedmutí na Ukrajině i jiní slavní lidé najednou získali ukrajinské kořeny.

Program ukrajinského kanálu TSN popisuje, že italští výzkumníci již dlouho snaží najít příbuzné ženy, se kterou Leonardo da Vinci namaloval na slavné Mona Lise, a nakonec to padlo na sestry Strozziové - Natalii a Irinu. Podle televize sestry vědí o svém rodném vztahu odmala. Ale skutečným překvapením byla skutečnost, že Strozziové měli ukrajinských kořeny. Jejich babička z matčiny strany se narodila v Kyjevě, a dědeček byl rodák z Oděsy.

Také se ukázalo, že Oděsa je historickou vlastí jiné osobnosti první velikosti. Řeč je o zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi. Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk 2.října oznámil v jedné z kyjevských škol, kde vyzval studenty, aby se radši přihlásili na Facebooku, než další sociální sítě, na podporu „svého" Zuckerberga, jehož rodina, podle předsedy vlády, je rodem z Oděsy. Odkud vzal Jaceňuk tuto informaci, nevysvětlil.

Jaceňuk zcela vážně: Ukrajinská demokracie může být nakažlivá!

Možná, že tvorbu těchto myšlenek ovlivnil slavný ukrajinský historik Valerij Bebik. Získal popularitu po zveřejnění jeho prací v „Hlasu Ukrajiny", oficiálním tiskovém orgánu Nejvyšší rady. V něm tvrdí, že Ježíš Kristus byl ve skutečnosti Ukrajinec, protože se narodil na území „starověké Ukrajiny“. Tak vysvětluje, kdo je bohem vyvolený národ, a zejména svobodomyslnost ukrajinského národa.

Dalším překvapením byl objev rovněž tohoto historika, že Budha také pochází z Ukrajiny. Podle historika, měl ukrajinské kořeny a patřil ke skytům, budinským lidem, kteří žili ve druhém a prvním tisíciletí před naším letopočtem na území „starověké Ukrajiny“.

Další historik Alexandr Dubina ve svém článku v časopise Ukrajinská kultura sdělil světu, že Amerika byla objevena Ukrajincem, a ne žádným „Italem“ Kryštofem Kolumbem. Tvrdí, že ve středověku v Evropě lidé dostávali jména podle místa původu. Proto došel výzkumník k závěru, že od té době nazývali v Portugalsku Kolumba jménem Kolon (Colón), což znamená, že byl rodem z  Kolomye, které je nyní regionálním centrem Ivano-Frankivskového regionu.

Zdá se, že svět by žil dosud v obrovských bludech, nebýt ukrajinských historiků a politiků.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)