Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Kolínská policie varuje: Nechoďte na karneval za kovboje nebo džihádistu

Kolínská policie varuje: Nechoďte na karneval za kovboje nebo džihádistu

V Kolíně nad Rýnem se blíží tradiční karneval a policie účastníky varuje: Nechoďte v kovbojském převlečení nebo jako dřihádista s pásy výbušnin.

Ilustrační foto
21.leden 2016 - 01:11

Policie také doporučila z důvodu nebezpečí zrušit karnevalový kostýmový průvod. Reakce na netu na doporučení policie nenechala na sebe dlouho čekat,  doporučení způsobilo rozruch.

Mnoho lidí nabylo dojmu, že policie chce lidem dokonce omezit tradiční karneval. Varování policie bylo zaměřeno nejen na masky džihádistů, ale i kovbojské kostýmy. Všechno, co by mohlo způsobit na karnevalu  ohrožení nebo dokonce sebevražedný útok, to přidělává magistrátním úředníkům starosti.

V komentářích na netu je mix hněvu a šibeničního humoru. Jen sporadicky se objevuje porozumění pro doporučení policie.

Primátorka Kolína vyvolala pobouření šokující radou ženám


Někteří považují doporučení policie za perzekuci. Často jsou opakované argumenty, že "kostýmy už máme od dětství a slavíme s nimi karneval každý rok, takže potom můžeme i celou slavnost úplně zrušit".

"Karneval byl vždy velký mumraj bez pravidel. Nyní by to mělo být pod tlakem okolností asi jiné," píše další a jiný se ptá,  "jak to asi bude se zákazem alkoholu na karnevalu?"

Skutečností je, že policie může pouze apelovat v dobrém slova smyslu na karnevalové návštěvníky. Varování policie je odpovědí na hrozby terorismu, nikoli že by mělo být zaměřeno proti uprchlíkům, jak si někteří pisatelé na netu stěžují.

Existují také pochybnosti o argumentech policie. "Skutečný vrah se přece nebude maskovat jako nájemný vrah, nebo kovboj".  Mnozí diskutující proto cítí, že argumenty policie vypadají jako výraz bezmoci.

(rp,prvnizpravy.cz,rponline,foto:arch.)