Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Komentáře: Pane velvyslanče to je pokrytectví!

Komentáře: Pane velvyslanče to je pokrytectví!

Velvyslanec Ukrajiny v Polsku Andriy Deszczyca komentoval slova polské premiérky Beaty Szydlo, která  v Evropském parlamentu uvedla, že Polsko přijalo milion ukrajinských uprchlíků. 

Andriy Deszczyca, ukrajinský velvyslanec v Polsku
22.leden 2016 - 18:00

Ukrajinský velvyslanec Deszczyca zdůraznil, že Ukrajinci, kteří žijí v Polsku nejsou uprchlíci a ekonomičtí migranti. Komentáře pod článkem, ale toto tvrzení vyvracejí.

"Jsou to Ukrajinci, kteří zde pobývají legálně. Drtivá většina z nich pracuje, studuje, platí daně a přispívají tak k rozvoji polské ekonomiky. To nejsou uprchlíci, nemají takové postavení a proto nedostávají žádnou sociální pomoc," dodal velvyslanec.

Diplomat citoval údaje, podle kterých víza umožňující bydlení v Polsku obdrželo půl milionu Ukrajinců a 65.000 chce zůstat. Poukázal na to, že většina z 4.000 dříve předložených žádostí o azyl byla zamítnuta.

"Pouze dva lidé v posledním roce dostali status uprchlíka," řekl ukrajinský velvyslanec.

Podle jeho názoru Ukrajinci žijící v Polsku nemají s Poláky žádné problémy. "Jsou vzdělaní, mají odpovídající kvalifikaci, jsou dobře integrovaní v Polsku," řekl Deszczyca a zdůraznil, že neslyšel o nějakých závažných konfliktech mezi Poláky a Ukrajinci.

Německo chystá deportace tisíců ukrajinských uprchlíků!

Počet Ukrajinců v Rusku dosáhl 2,6 milionu!

Komentáře: Pane velvyslanče to je pokrytectví!

V komentářích pod článkem vytýkají čtenáři, že pan velvaslanec si sedí pěkně v teple a neví nic o realitě, že jenom ukrajinská vláda se bojí pojmenovat Ukrajince žijící v Polsku uprchlíky.

"To je pokrytectví. Osobně znám několik rodin, kteří uprchli z Luganska, Kramatorska, Doněcka a Slavjanska. Tito lidé přišli o všechno, utekl s tím, co měli ve svých rukou. Ukrajina brání proti jejich názvů uprchlíky, protože nikdo nesouhlasí, že konflikt je válkou. Ale pokud dvě běžné armády bojují, zabíjejí se navzájem na zemi, jak ji zavolat?

(rp,prvnizpravy.cz,wprost,foto:arch.)