Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Korwin-Mikke: Demokracie je týrání většiny!

Korwin-Mikke: Demokracie je týrání většiny!

Já nejsem demokrat, nesnáším demokracii,  pohrdám jí, řekl ve svém vystoupení v Evropském parlamentu Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec.

Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec
20.leden 2016 - 21:23

Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke vystoupil v EP při příležitosti vystoupení polské premiérky Beaty Szydło, která obhajovala politiku polské vlády před Evropským parlamentem.

"Já nejsem demokrat, nesnáším demokracii, pohrdám jí. Ale jste demokrati!? Pak vezměte na vědomí, že lidé z Polska legitimně a demokraticky zvolili PiS . Chcete demokracii? Tak ji máte! Demokracie je týraní většiny, takže PiS má většinu a bude si dělat co chce," uvedl ve svém vystoupení Janusz Korwin-Mikke.

Polský europoslanec opět exceloval, ale byl vykázán

"Jestli si myslíte, že PiS je velmi špatná strana, s čímž souhlasím, jak špatné musely být předchozí vlády,  jaká obrovská korupce, zlodějna, pohrdání, potlačování svobody projevu, s tím mám zkušenost,  to trápilo  lidi, ve volbách si vybrali PiS, která  jako jediná strana dávala naději, že předchozí "vládce" posadí do vězení, tam kam patří," pokračoval polský europoslanec.

"A kromě toho si myslím, že Evropská unie musí být zničena," dodal  Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke je konzervativní liberální politik, zakladatel a vůdce "Svazu realpolitik", "Svoboda a právní stát" a "Kongres nové pravice". Byl jedním z pěti kandidátů polských prezidentských voleb. Od roku 2014 je europoslancem.

(rp,prvnizpravy.cz,fb januszkorwin,foto:arch.)