Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Kubera: Vy ochraňujete tak dlouho, až nezůstane kámen na kameni

Kubera: Vy ochraňujete tak dlouho, až nezůstane kámen na kameni

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 395/2009 Sb., o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů a jejím zneužití zaujal i senátora Jaroslava Kuberu, který se rozpovídal ...

Senátor Jaroslav Kubera
15.leden 2016 - 01:12

Senátora Kuberu zaujaly řetězce, které údajně zničily vesnické prodejny.

"A protože jsem jeden takový případ v takové vesnici řešil, občané si mi tam stěžovali, že tam nemají prodejny, protože vždycky, když ji tam někdo otevře, tak prodejna zkrachuje. A zkrachuje proto, a teď si vymýšlím čísla, že má cukr za 17, a v tom řetězci ho mají za 16. Má ovšem výhodu, že tam zazvoníte, paní s vámi otevře krám a prodá vám brambory. Což ten řetězec, když jednou zavře, zejména teď, když už bude mít v neděli zavřeno, jak praví náš úžasný návrh, kdy rozhodujeme i o tom, kdy já budu chodit nakupovat, ač vám do toho vůbec nic není. A teď mluvím jako spotřebitel. A nechte mě proboha žít. Já si nakoupím, jak budu chtít, kde budu chtít, sám si posoudím. A máme tady obchodní zákoník, ty smlouvy podle něj nějak mají být, a proč my jim ještě budeme říkat? Tak jestli chcete pozitivně, tak ty řetězce znárodněte, nebo ať si stát vytvoří státní český řetězec, kde bude všecko výborné, kvalitní a levné, on si to zkontroluje," říkal senátor své zkušenosti z Teplicka.

"Já si chci nakoupit, jak chci a kdy chci, a já si rozhodnu, jestli si koupím housku ze zmrazeného těsta, která dobře vím, že když ji večer nesním, tak druhý den bude už tvrdá, ale mně to nevadí. Já si z ní udělám strouhanku, protože strouhanku, kterou mají řetězce, to se opravdu žrát nedá. To je mouka, to na tom řízku vůbec nedrží, takže já si udělám tu strouhanku sám. Ale dejte mi pokoj a pořád nedělejte ty dobrotrusy, o kterých vy si myslíte... Vy ochraňujete tak dlouho, až nezůstane kámen na kameni. Nechte tomu životu volnost!," volal po volnosti Kubera.

"Situace po roce 1989 tady byla taková, že tady nebyl kapitál, aby tady vznikl český řetězec ČR. Tak sem přišly jiné řetězce. Dnes, když si pan ministr financí vzpomene, tak ho o to poproste, je to váš šéf, tak ať založí český řetězec, jako byl Brouk a Babka, tak ať založí český řetězec Babiš a spol.! A ten tam prodává ty výborné české, on je v tom zainteresován, on si to tam bude dodávat ze svého, protože má taky významný podíl na trhu. A neotravujte pořád s tím, abyste regulovali, regulovali, až se nakonec uregulujete!" míní senátor.

"Ten zákon je nejen filozoficky špatně, on je ještě k tomu špatně napsaný! Takže za 14 dní přijde do vlády, tak jako přišla do vlády tuším teď hned novela vašeho slavného hlášení, které bylo také napsané špatně, takto přijde novela dnešního zákona. Protože ten je také napsán špatně a my pro řadu pozměňováků jsme neměli sílu se opravdu věnovat těm hloupým větám, které tam jsou, které se projeví za 14 dní a budeme ho tady mít zase znovu! A tak to jde pořád a pořád dokola," dodal k tomu Kubera.

Senátor Kubera má jasno ... Prostě dotace jsou svinstvo
 

"Tak to nechte být, já se připojím k těm, kteří navrhují zamítnutí. A ať se tedy zemědělci spojí, pane kolego Velebo, a založí si super řetězec po celé České republice. A těmhle hajzlíkům ať tedy nic nedodávají a prodávají nám to výborné české zboží! Já jsem se ptal v jedné továrně, velká bomba, Žatec, tam ta zóna, výborný.... A byla tam továrna, tuším, Hitachi na televizory. Už není, odešla, zkrachovala... Všimli jste si, kolik probíhá likvidace těch řetězců? Jeden tam zmizí, Carrefour šel do háje, protože to podcenil, je tam teď Albert. Zítra tam bude zase někdo jiný místo něj, takže to tam probíhá. Oni někteří, dokonce si představte, krachují a jsou v obrovských ztrátách! Jak je to tedy možné, když mají takové marže a mají to takhle všechno vymakané?! Jak je možné, že jsou ve ztrátách? Tomu já příliš nerozumím," přiznal senátor z Teplic. 

"A v té továrně se dělaly televizory, bylo to velmi zajímavé. A já, starý rýpal, říkám, prosím vás, a ty součástky – to byla japonská firma – jsou odkud? A oni říkali, no z Číny a z Japonska. Já jsem se nedal a říkám, tak dobře, řekněte mi tedy poměr těch dílů, které jsou z Číny, které jsou z Japonska? Tak se ošívali a říkali, pane senátore, z Japonska je jenom to sklo, to vrchní sklo, které je nějaké zvláštní, a to Číňani ještě neumějí vyrobit... Přece my musíme nutně už to čínské zboží tady zastavit. Vždyť to je hrozné. Všechno, co máte na stole, tam je napsáno HP, myslím, na tom počítači. A žádné HP to není! To je "China Gang Gong". V tom není z HP vůbec nic, jenom to HP, které není napsané tím čínským, ale tím evropským písmem... ," dodal Kubera.

"A že tedy tady okamžitě neuděláme nějaký zásah? Prostě lidi budou kupovat to, co jim vyhovuje, když to bude dobré, tak to koupí. Někteří kupují ty sajrajty, protože je to pro ně přijatelné finančně, někteří kupují bio, které ale není bio, protože vy jste, soudruzi, nezregulovali ta bio. Oni to v noci hnojí! A vy to nemáte zabezpečené, protože nemáte sílu, abyste tam poslali tolik kontrolorů, aby oni nehnojili! A ti, co pálí ty flašky, je pálí v noci. A ty sklíčka, co mají ty naše holky, ty v noci jsou k čemu? No k ničemu. Protože v noci to není vidět. Přece nejsou tak blbí, aby pálili flašky ve dne, aby je hned někdo prásknul," obává se senátor.

"A takhle bych mohl pokračovat hodiny a hodiny. A vy se tady trápíte, místo abyste dělali něco prospěšného, abychom škrtali, škrtali legislativu, řekli, že je to omezená množina písmen, ne že každý zákon bude mít o sto tisíc slov víc než ten předchozí, protože se do toho zamotáme, a ta vaše slavná, pane ministře, pro nic elektronická sbírka, bude také k ničemu! Protože ani ona se nebude dát udržet v živoucím stavu, jako všechny ty vaše registry, které jsou samozřejmě chybové, protože do nich vkládají lidé. A my jim dáme registr, musíme už udělat registr registrů, abychom se v tom vůbec vyznali. Regulaci regulací, abychom se vůbec v tom vyznali, až se z toho jednou všichni zblázníme. Vždyť v této zemi už se nedá normálně žít," dodal ještě.

"My jenom proto, že to ignorujeme, protože je zastavujeme tam, kde nemáme, protože víme, že ten policajt tam nebude, takže nám ta úcta chybí. My nemůžeme mít přece k těmto paskvilům – vy říkáte, že občané nemají úctu k zákonům. K čemu by měli mít úctu? K těmhle paskvilům, co tady přijímáme? To já se jim vůbec nedivím. Vždyť to čtou a ani nevědí, co to čtou. A to ani nemluvím o evropských tiscích. Já jsem se zavázal, že vám je tady budu doslovně předčítat, abyste věděli, co za hovadiny tady schvalujete! Vy je totiž nečtete, dáte na to, že vám výbor řekne, tohle je výborný, a potom se nestačíte divit, že někdo něco prošlo," přiznal ještě Kubera.

"Jak nám vlastně tohle mohlo projít, že máme mít ty čističky do dvou tisíc všude, a v těch starých státech Evropské unie v tom mají bordel. V Bruselu mají jeden záchod pro ženský i pro chlapy po schodech takhle vysokých, pozinkovanou trubku, žádnou teplou vodu. A kurník, je to stát Evropské unie jako my. Jak je to možné? Protože my nejsme ti práskači, kteří by jim to vysvětlili, že mají také dodržovat to, co chtějí po nás. My na to nemáme sílu ani odvahu, holt jsme tedy ten malý stát, s kterým se samozřejmě voře... Stačí přejmenovat kvóty na kontingenty a budeme to tady mít v jiné podobě. A vy se tady budete prsit, jak tam bojujete za Česko, aby nám nedávali kvóty. Oni nám je prostě dají a bude vymalováno. Protože my pro ně nejsme žádný rovnocenný partner, jak my si myslíme," má jasno politik z Teplicka.

"Svět se nezboří, uprchlíků nepřijde méně kvůli tomu, my budeme dál chodit nakupovat. Ti, kteří to mají blízko do Německa, si dál budou jezdit pro ten Persil do Německa. Řezníci v pohraničí dál budou nakupovat maso z Německa, protože je měkčí a kvalitnější, jak jsem se dnes dozvěděl, jak to chodí. A oni vás zase a vždycky oblafnou. Jak jste přišli na ty metry? U uzavřených krámů je to 200 m, tady je to 250 m, jak se tak na ta čísla přijde? Do mas a map je to 70 % škol, nikdo neví, kde se to číslo vzalo. Někdo rozhodl, že 70 % škol se musí zapojit do mas, map – Pat a Mat, jak já říkám. A když se ptám, a proč 70 %? Proč ne 65, nebo 80? To my nevíme, to někdo to číslo řekl. Tak on to číslo tak někdo řekl a my ho tam prásknem," uzavřel své povídání senátor za ODS Jaroslav Kubera, který se připojil k zamítnutí tohoto zákona, protože bez něj se podle něho nám lépe žít nebude, stejně jako s ním.

(ps, prvnizpravy.cz, foto: z TV)