Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Kukiz: Okupovali jste nás, rozpoutali válku, nemáte nás co kritizovat!

Kukiz: Okupovali jste nás, rozpoutali válku, nemáte nás co kritizovat!

Pawel Kukiz, rocker a šéf hnutí Kukiz 15, je známý svými drsnějšími výstupy, tentokrát se ozval vůči německým médiím a politikům, kteří kritizují polskou vládu strany Právo a spravedlnost.

Pawel Kukiz, rocker a šéf hnutí Kukiz 15
12.leden 2016 - 18:01

Pawel Kukiz je jedním z řady polských politiků, kteří připomínají Německu okupaci Polska a rozpoutání druhé světové války s tím, že nemají právo prověřovat Poláky. Kukiz nesouhlasí s kritkou polské vlády ze strany Německa.

"Okupovali jste naši zem, rozpoutali druhou světovou válu a teď nás kritizujete," uvedl Pawel Kukiz.

"Ať věnují větší pozornost demokracii ve své vlasti ... Protože se může objevit mezi vámi - nedej bože - druhý Hitler a několik milionů plánovaných podle vás "přistěhovalců"  to může způsobit.  Domnívám se, že ve srovnání s nimi SS patří do Armády spásy," napsal na facebooku vůdce hnutí Kukiz 15.

Proč taková ostrá slova? Pawel Kukiz se připojil k rostoucí skupině politiků, kteří opravdu nejsou spojkojeni s tím jak Německo kritizuje Polsko.

"Po tom, jak Martin Schulz, šéf Evropského parlamentu, opět kritizoval polskou vládu, kdy v rozhovoru pro média řekl, že demokracie v Polsku je ve stylu Putina a polská vláda "putinizuje evropské politiky", jsem nemohl mlčet řekl Kukiz.

"Promiňte tak brutální útok, ale nacisté zavraždili v Osvětimi mého dědečka a proto nechci, aby jejich vnoučata mě učila demokracii," shrnul rocker.

Erotické hrátky v Kolíně vyděsily německou vládu


Zbigniew Ziobro: Co nás kritizujete, sami úmyslně nezveřejňujete informace

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v otevřeném dopise reagoval na nedávnou kritiku, se kterou na adresu Polska přišel komisař EU Günther Oettinger.

Ziobro v dopise odpověděl na kritiku ohledně nových pravidel v polských médiích a zpochybnil svobodu médií v Oettingerovom rodném Německu, a to zejména v souvislosti se sérií sexuálních útoků na ženy během nedávné silvestrovské noci.

(rp,prvnizpravy.cz,fakta24,foto:arch.)