Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Kyberberkut: V ukrajinském pluku Azov jsou bojovníci IS!

Kyberberkut: V ukrajinském pluku Azov jsou bojovníci IS!

Hackeři z Kyberberkut vydali na své stránce VKontakt fotografie, které ukazují, že v ukrajinském nacionalistickém pluku Azov (dříve praporu) jsou militanti teroristického Islámského státu.

Fotografie člena pluku Azov s arabskými znaky IS
5.leden 2016 - 01:11

Hackeři napsali, že byli schopni získat přístup k telefonu jednoho z vojáků pluku. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, fotografie a videa lidí v maskovacích uniformách s odznaky Azov, mají rovněž charakteristické znaky IS - černého arabského písma na šátcích, které jim zakrývají tvář.

„Vyzýváme mezinárodní společenství, aby otevřelo své oči k problému využité ukrajinskými státními militanty z IS, Turecka a dalších arabských zemích,“ uvedli hackeři Kyberberkutu ve svém prohlášení spolu se skandálními fotografiemi. A varují, že tito „vzteklí kriminálníci“ na bezpočtu výcvikových základen Wahhabistů, mohou s radostí a nadšením opakovat tragédie Paříže v téměř jakékoliv části Evropy!

Velení pluku Azov, ani vedení Národní gardy Ukrajiny se nevyjádřilo ani popřelo tento skandál.

Džihádisté Islámského státu se přesouvají na Ukrajinu, tvrdí Rusové

Dobrovolnický pluk Azov je součástí Národní gardy Ukrajiny, umístěného poblíž Mariupolu. Řada členů pluku vyjadřuje pravicové, rasistické a neonacistické názory. Spojené státy zakázaly zákonem cvičit bojovníky Azov americkými instruktory včetně převodu zbraní v rámci amerického programu na podporu ukrajinské armády. Ovšem jinak jsou velitelé Azova kamarádi českého europoslance Jaromíra Štětiny.

(kou, prvnizpravy.cz, vk.com, foto: kyberberkut)