Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Kyjev zuří: Žádá Francouze, aby nevysílali dokument o Majdanu a Oděse

Kyjev zuří: Žádá Francouze, aby nevysílali dokument o Majdanu a Oděse

Ukrajinská ambasáda ve Francii požádala francouzskou TV stanici Canal+ , aby nevysílala filmový dokument o Majdanu a o oděských událostech z 2. května 2014.

Z oděských událostí
2.únor 2016 - 18:00

Podle ukrajinské ambasády předkládá dokument  "Masky revoluce"  francouzského režiséra Paula Moreira "falešný a zkreslený obraz o situaci na Ukrajině."

"To není pluralita sdělovacích prostředků, to je podvod, a doporučujeme, aby televizní kanál Canal + znovu zvážit možnost vysílat film,"  píše se v prohlášení na oficiálních stránkách velvyslanectví na Facebooku.

Kromě toho ukrajinská ambasáda navrhla dodat francouzské TV vlastní sbírku dokumentů o událostech v zemi.

Francouzský novinář Paul Moreira natočil film  "The Mask revoluce", v němž se snažil pochopit tragédii Domu odborových svazů v Oděse 2. května 2014, stejně jako americkou roli v událostech na Ukrajině. Během natáčení, se setkal se zástupci ukrajinských dobrovolnických praporů "Azov" a nacionalistické organizace "Pravý sektor".

V Oděse 2. května 2014 příslušnící Pravého sektoru spálili stanový tábor na Kulikovém náměstí, kde Oděsané shromažďovali podpisy pro referendum o federalizaci Ukrajiny a aby ruský jazyk dostal oficiální status na Ukrajině. Stoupenci federalizaci uprchli před extrémisty do Domu odborových svazů, ale radikálové obklíčili budovu a zapálili ji.

Během těchto tragických událostí bylo zabito nejméně 48 lidí, více než 200 zraněných. Ukrajinské orgány uvedly, že provedly vyšetřování těchto událostí a oznámily, že konflikt vyvolali výhradně antimajdanovští příznivci s tím, že nebylo prokázané, že šlo o plánované žhářství Domu odborových svazů.

Ani po roce není objasněno krveprolití v ukrajinské Oděse

Prohlášení ukrajinské ambasády na jejím Facebooku

Byli jsme zklamáni, že dne 1 února Canal‬ +, v rámci TV vysílání chce odvysílat dokument "Masky revoluce" - film, který předkládá falešný pohled o situaci na Ukrajině.

V tomto ohledu jsme začali jednání a zaslali dopis předsedovi Dozorčí rady Canal+   M. Vincentovi.  Navrhli jsme i výběr dokumentárních filmů o  událostech na Ukrajině, v naději, že jednoho dne budou tyto filmy  prezentovány na programu Canal +.

"... Verze pana Moreira o událostech na Ukrajině, včetně nelegálního anektování Krymu, je sladká hudba pro uši příznivců konspiračních teorií a proruských propagandistů. ..

Ve spěchu a honbou za senzacechtivostí, tento dokument  byl vyroben s použitím primitivní metody novinářské manipulace, včetně manipulace  uvedených komentářů, zkresleného na překladu, jakož i faktů a obrázů.

Tedy, autor vytvořil film, který generuje předsudky a uvádí diváky ve zmatek o tragické události.

Pokusy o vysvětlení těchto událostí jako jsou operace financované Spojenými státy jsou nejen neupřímné, ale úplně neuctivé k našim spoluobčanům zavražděných v srdci kyjeva při obraně demokracie

Pan Moreira má právo na svůj názor na Spojené státy, ale takováto propaganda nemá své místo v dokumentu, a tak francouzští diváci nemají možnost zjistit, že jsou uvedeni v omyl. Tohle není pluralismus v médiích, ale klam, a stanici Canal+   bylo doporučeno, aby zvážila šíření filmu.

Tenhle druh žurnalismu je neloajální je to velmi mocná zbraň, která může být skutečně použita na úkor svých diváků... "

Celé Prohlášení

(rp,prvnizpravy.cz,facebook,foto:arch.)