Svátek má: Matěj

Zprávy

Velikost textu:

Marketinkovým trhákem turistické sezóny se stalo Čapí hnízdo

Marketinkovým trhákem turistické sezóny se stalo Čapí hnízdo

Bez velkých finančních nákladů na propagaci je za nejznámější turistickou destinaci považovaný podle odborných novinářů, průzkumů veřejného mínění a dalších objekt Čapí hnízdo.  Potvrdila to i ostatně i návštěvnost v prvních dnech po otevření.

Kachna na neděli
20.březen 2016 - 17:01

Otevření objektu hned první jarní den tedy dříve,  bylo plánováno až na duben, přinutily správce objektu fronty zájemců, které postávaly již několik dnů  před vchodem.

Podle agentury "Řekmi mi co chceš a já tě zařadím do veřejného mínění," spolupracující s jednou rozhlasovou stanicí  impuls zvýšeného zájmu o lokalitu Čapího hnízda vyvolalo osočení ministra financí, že coby velký příznivec atrakce a následně i vlastník získal k výstavbě neoprávněné prostředky z EU.

Lživá fáma, která měla předsedu hnutí politiků vystupujících na volebních plakátech zásadně  v bílých košilích a halenkách zničit, nejenže nesnížila procenta volitelnosti  tohoto hnutí, ale získala zájemce o resort Čapí hnízdo v takové síle, že na jeho prohlídku byl pořízený na webu pořadník.

Z ankety agentury Řekmi mi co chceš a já tě zařadím do veřejného mínění vyplynulo, že z tisíce oslovených osob jich 991  zná Čapí hnízdo, 899 z 1000 ví, že Čapí hnízdo je ve Středočeském kraji, 777 z 1000 dotázaných ví, že v Čapím hnízdě slavil narozeniny Karel Gott a 666 z 1000 dotázaných ví, že se v malé ZOO u Čapího hnízda narodil klokan.

"Považujeme celou kampaň kolem Čapího hnízda za marketinkový trhák jara 2016, která za nemalé finanční prostředky  zviditelnila neznámý objekt na roveň památek, jakým je třeba nedaleké Konopiště. Nakonec se časem ukáže, že celá fáma byla vyvolána jen proto, aby byl o objekt, kde uvidíte novorozeného klokana, hojně navštěvovám. Navíc k tomu pomohly všechny politické strany včetně té, které předseduje samotný současný majitel Čapího hnízda," konstatuje zkušený novinář, který se cestovnímu ruchu věnuje desítky let.

"Co však hrozí? Je  pravděpodobné, že  ve Středočeském kraji, kde najdete i Čapí hnízdo,  vyhraje hnutí politika, kterému mělo Čapí hnízdo zlomit vaz. Bude stačit jen, že se předseda hnutí v bílé košili vyfotí na plákaty s kýmkoliv v bíle halence, plákaty se polepí celé střední Čechy a hejtmankou může být v kraji  i, ať plácnu,  třeba  Jaruška," líčí další vývoj kolem uměle a šikovně marketinkově vyvolané kauzy student politologie, který se nepřeje být jmenovaný, aby vůbec dokončili studia. 

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)