Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Merkelová: Můj způsob řešení migrační krize je správný!

Merkelová: Můj způsob řešení migrační krize je správný!

Přestože o azyl v Německu požádalo 1,2 milionu žadatelů, německá kancléřka je stále přesvědčena, že jí zvolený způsob řešení problémů migrantů je správný. "Žádný plán B nemám," zdůraznila.

Angela Merkelová, německá kancléřka
1.březen 2016 - 01:11

Německá kancléřka Angela Merkelová se přiznala v rozhovoru pro televizi ARD, že migrační krize je největším problémem, kterému musela čelit během své vlády.

„K dnešnímu dni je migrační krize největší zkouškou během mého funkčního období ... Ale dokud jsem kancléřkou, řeším ty problémy, s nimiž se střetla země, spolu s dalšími. Nejlepší způsob, jako v tomto případě je ochrana míru a německých zájmů," uvedla Merkelová, která je ve své funkci od roku 2005.

Rovněž prohlásila, že navzdory obtížím ze zvýšeného toku migrantů, je přesvědčena, že jí zvolený způsob, jak řešit tento problém, je správný.Na otázku, k čemu by muselo dojít, aby opustila post kancléřky, Merkelová uvedla, že si takové okolnosti nepředstavuje.

Zároveň nechce nic slyšet o pesimismu evropských zemí. „Pokud tomu věříte, můžete přenášet hory," poznamenala.

Merkelová plná optimismu: Letos přijde jenom 750.000 uprchlíků!


Angela Merkelová, která se zúčastnila  klíčových politických a ekonomických událostí na světě, je nyní těžce kritizována jak v Německu i v zahraničí především v důsledku  migrační krize.

Podle hraniční agentury EU Frontex za rok 2015 přišlo do Evropská unie na 1,8 milionu uprchlíků. Evropská komise uvedla, že současné imigrační krize na světě je největší od druhé světové války. Do Německa za stejné období přišel rekordní počet přistěhovalců - bylo registrováno asi 1,2 milionu žadatelů o azyl.

(kou, prvnizpravy.cz, ard.de, foto: arch.)