Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Ministr kultury nezapřel, že se rád toulá. Že by s Toulavou Ivetou?

Ministr kultury nezapřel, že se rád toulá. Že by s Toulavou Ivetou?

Málokterý televizní projekt přežije několik let natož  desetiletí. Pořad Toulavá kamera přežívá společně se svými průvodci s Ivetou Toušlovou a s Josefem Maršálem už třináctou turistickou i televizní sezónu a to nejenom na televizní obrazovce, ale i v knižní podobě.  

Daniel Herman a Iveta Toušlová v Národním technickém muzeu
1.prosinec 2015 - 23:20

K pokřtění té jednadvacáté knižní Toulavé kamery se z autorů televizního pořadu a jejich knížních podob dostavila jen Iveta Toušlová, která jediná ze tří tvůrců pořadu poslední den v listopadu byla zdravá a tak  v hlavní hale Národního technického muzea představila další dávku padesáti pozvánek na toulání pro České republice.

Ministr kultury Daniel Herman nešetřil chválou a připomněl, že jak pořad tak nakonec i knížky pomáhají zvyšovat počet návštěvníků památek, které má ostatně jeho resort na starosti.

Šéf resortu kultury se  přiznal, že když je služebně v neděli dopoledne, kdy pořad v televizi má premiéru, mimo domov, tak přesto mu seriál neujde, neboť si jej vyhledá na internetu.

"S potěšením jsem si prohlédl kapitoly o rodném městě mistra Jana, kterým je Husinec a kde jsem v létě byl při otevření   jeho obnoveného rodného  domu. Je úžasné, že myšlenky mistra Jana Husa  600 let po jeho smrti mají současníkům stále co říci. Jiná kapitola, která mi připomene moji návštěvu přímo na místě,  je ta o Šachově  synagoze v Holešově," řekl po prohlédnutí knihy ministr kultury Daniel Herman.

Věra Kovářová žalovala: Na Sport o 250 milionů víc a na památky nic

"Je to i po tolika letech stále příjemná práce, při které jsem si sama zkusila třeba práci ve sklárně, u hrnčířského kruhu nebo jsem pomáhala vykovat v kovárně meč. Při cestách za reportážemi  někdy musíme provádět i úkony, které mají hodně blízko k těm sportovním. Vždyť při tvorbě Toulavé kamery prožíváme turistiku v praxi," řekla svým charakteritickým nalehavým hlasem hvězda Toulavé kamery toulavá Iveta Toušlová.

Iveta Toušlová se odhlásila z hlavních zpráv

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)
 


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: