Svátek má: Dana

Zprávy

Velikost textu:

Mladík v Marseille útočil ve jménu Alláha na židovského učitele

Mladík v Marseille útočil ve jménu Alláha na židovského učitele

Vzhledem k několika antisemitským útoků nožem nedoporučuje židovská obec v Marseille nosit tradiční pokrývku hlavy kippu.

Zvi Ammar, představený židovské obce
13.leden 2016 - 21:22

V posledních měsících jsou ve francouzském městě Marseille židovští muži opětovně oběťmi útoků nožem. V pondělí byl židovský učitel napaden na cestě do školy, státní zástupce celou událost šetří jako pokus o vraždu.

Židovská komunita ve městě reagovala na antisemitské násilnosti, nedoporučuje nosit tradiční židovskou pokrývku hlavy kippu.

"Tváří v tvář závažným událostem jsou potřeba přijmout mimořádná rozhodnutí," uvedl představený židovské obce Zvi Ammar a dodal," kippa by měla být opětovně nošena  až  v "lepších"  časech."

"Nenošení kippy může zachránit život," řekl Zvi Ammar a pokračoval," nechci, aby v Marseille někdo zemřel kvůli nošení kippy."

Z berlínské mešity se opakovaně linou projevy nenávisti


Policie zatkla po útoku 15letého mladíka, tureckého občana kurdského původu, který byl vyzbrojen  mačetou a nožem a při vyšetřování uvedl, že jednal jménem militantní skupiny islámského státu

Již v listopadu byla v Marseille při podobném útolu zraněna učitelka z židovské školy.  Proti mladíkovi je vedeno vyšetřování za pokus o vraždu z náboženských důvodů a oslavování terorismu.

(rp,prvnizpravy.cz,spiegel,foto:arch.)