Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

MMF varuje: Světu hrozí ekonomický krach!

MMF varuje: Světu hrozí ekonomický krach!

Volatilita komoditních a finančních trhů v posledních měsících, stejně jako nejnovější negativní data z Číny naznačují, že světová ekonomika je v mimořádně složité situaci, první náměstek generálního ředitele MMF David Lipton.

Ilustrační foto
11.březen 2016 - 18:00

Světové společenství stojí před „rizikem ekonomického krachu" a je naléhavě nutné přijmout opatření ke stimulaci poptávky, píše Financial Times s odkazem na prohlášení náměstka výkonného ředitele MMF Davida Liptona.

Je  zřejmé, že světová ekonomika je v obtížné pozici. Vysocí představitelé všech států by měli přijmout naléhavá opatření, aby se a zpomalit růst nových hrozeb - nestabilita komoditních a finančních trzích, uvádí FT.

„Výrazný pokles globálních kapitálových a obchodních toků" v průběhu minulého roku byl podle ekonoma, jeden z nejsmutnějších znamení blížících se vážných problémů světové ekonomiky.

DWN: Svět se ocitl na pokraji nové ekonomické krize!

„Je na čase podpořit ekonomickou aktivitu a postavit světovou ekonomiku na pevnějších základech," řekl náměstek ředitele MMF.

FT poznamenává, že obavy o stav ekonomiky se objevily na pozadí zveřejnění negativních statistik obchodu z Číny. V únoru klesl čínský objem vývozu a dovozu, data vývozu ukázala nejhorší výkon od roku 2009. Také HDP Číny loni ukázal nejnižší růst hodnoty ve srovnání s posledními 25 lety.

(kou, prvnizpravy.cz, ft.com, foto: arch.)