Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Na americko-mexické hranici zabíjel Cyklon B, může jít o tisíce obětí

Na americko-mexické hranici zabíjel Cyklon B, může jít o tisíce obětí

Na americko-mexické hranici již v dvacátých letech minulého století řešili problém jak "vyčistit" migranty. Ve Spojených státech byla širocena rozšířena obava z nemocí přinesených migranty z ciziny.

Kontrola migrantů na americko-mexické hranici
20.březen 2016 - 01:13

V roce 1917 americký kongres schválil a Woodrow Wilson, co by horlivý eugenik, podepsal zákon o přistěhovalectví. Americká veřejná zdravotní služba současně zveřejnila Manuál pro fyzické kontroly cizinců.

Manuál měl svůj seznam "nepatřících" do USA: "idiot, slabomyslný člověk, osoby ústavní psychopatické méněcennosti (homosexuálové), tuláci, tělesně postižení, chroničtí alkoholici , polygamisté, anarchisté, osoby postižené nakažlivými nebo nebezpečnými chorobami, prostitutky, námezdní dělníci, cizinci, starší 16 let, kteří neumí číst. " Ve stejném  roce američtí zdravotní agenti " koupali a čistili Mexičany přicházející z Juárezu do  El Pasa.

Do hraničního amerického města El Paso již v roce 1920 byl dopraven cyklon B ve formě pelet. Cyklon B byl v El Pasu používán jako zaplynovací prostředek na dezinfekční stanici, kde byli Mexičané překročivší hranici z mexického Ciudad Juárezo ubytováni.

Cyklon byl používán v různé síle pro likvidaci škůdců jako jsou švábi,  vši, myši nebo krysy. V době první světové války byl Cyklon B používán jako prostředek pro odvšivování uniforem a spodního prádla vojáků vracejících se z fronty.

Starosta El Pasa z té doby, Tom Lea Sr. byl "pokrokový" a to znamenalo vyčistit město podle nových zákonů a příruček. Jako první v USA zakázal konopí, marihuanu, a další narkotické látky. Tom Lea měl obrovský  strach ze znečištění, a jak jeho syn později zveřejnil, měl na sobě hedvábné spodní prádlo, protože jeho přítel, doktor Kluttz, mu řekl, že tyfus a vši se neudrží na hedvábí.

Lea nechal postavit karanténní tábor na hranici, kde byli všichni přistěhovalci internovaní až na 14 dní. Lea nutil v mexické čtvrti El Pasa jejich obyvatele, aby podstoupili petrolejové a octové koupele, museli mít oholené hlavy, aby bylo vidět zda nemají vši. Dále migrantům z Mexika byla dezinfikována jejich těla benzínem, petrolejemj, kyanidem sodným, kyanovodíky, kyselinou sírovou a Cyklonem B.

Používání Cyklonu B se stalo běžným. Zdravotní úředníci sprejovali oděvy migrantů právě Cyklonem. Cyklon B v plynné formě, je fatální, když je vstřebáván kůží. Kolik Mexičanů utrpělo muka nebo zemřeli, když si vzali tyto oděvy?

"Je to obrovská černá díra v historii. Bohužel, mám pouze ústní podání historie a další neoficiální důkazy o škodlivých účincích těchto škodlivých chemických látek používaných k dezinfekci a dezinfikování Mexičanů překračujících hranice, včetně úmrtí, vrozených vad, rakoviny, atd  Může jít docela dobře o desítky tisíc lidí. Je neuvěřitelné, že se absolutně nikdo, po všech těch letech, to nepokusil zdokumentovat.," říká Paul Spike, novinář z El Pasa.

Demonstrace a barikády v Calais: Nechceme vás tady! Jděte domů!

Po první světové válce firma TASCH, vyrábějící Cyklon přerostla v akciovou společnost DEGESCH (Deutsche Gesellschaft für Schädlingsbekämpfung GmbH). V roce 1929, Degesch si rozdělil světový trh s americkou korporací Cyanamid.

O zkušenosti s používáním cyklonu B na hranicích mezi USA a Mexikem měla velký zájem firma Degesch. V roce 1938, Dr. Gerhard Peters vyzval k jeho použití v německých desinfekčních stanicích. Peters se stal později generálním ředitelem Degesch, který dodával Cyklon B do nacistických táborů smrti. Byl souzen a odsouzen v Norimberku k pěti letům vězení, po odvolání byl odškodněn. Znovu byl odsouzen v roce 1955.

Američtí eugenici slavili své velké vítězství na základě imigračního zákona z roku 1924, který ale o dvacet let později v Evropě odsoudil k smrti miliony lidí v Evropě.

(rp,prvnizpravy.cz,counterpuch,foto:arch.)