Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Nation: Největší počet vojáků na ruské hranici od Hitlerovy éry!

Nation: Největší počet vojáků na ruské hranici od Hitlerovy éry!

Americká armáda se v Estonsku účastní Operace Atlantic Resolve, jehož cílem je demonstrovat odhodlání a sílu spojenců  NATO proti Rusku.

Ilustrační foto
11.únor 2016 - 01:11

Obamova administrativa vyvolala další kolo vojenské konfrontace s Ruskem, oznámila zvýšení financování vojenských sil USA a NATO v zemich sousedících s Ruskem víc jak čtyřikrát,  tvrdí na webových stránkách Nation profesor Stephen Cohen. Podle něj to může změnit současnou studenou válku ve  skutečnou válku a dokonce i jadernou.

Tento krok je bezprecedentní v moderní době. S výjimkou invaze nacistického Německa do Sovětského svazu, nebyla nikdy tak blízko umístěna západní vojenská síla u hranic Ruska.

Rozhodnutím Obamovy administrativy je ruská ruleta ve washingtonském stylu, nová studená válka je ještě nebezpečnější než ta předchozí. Rusko bude jistě reagovat, pravděpodobně tím, že přesune více těžkých zbraní, včetně raket, na svou západní hranici, případně v kombinaci s řadou taktických jaderných zbraní.

Nové a mnohem nebezpečnější americko-ruské jaderné závody ve zbrojení již probíhají několik let, a nejnovější rozhodnutí Obamovy jenom pomůže k dalšímu růstu zbrojení.

Rozhodnutí bude mít i další důsledky, může ohrozit probíhající jednání mezi ministrem zahraničí Johnem Kerrym a ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem o ukrajinské a syrské krizi, a to bude dále dělit Evropu. Zesiluje se "jestřábí pohled" Washingtonu na Moskvu.

Washington pokračuje v likvidaci ruského obranného potenciálu

Pozoruhodné je podle Stephena Cohena, že o těchto "závažných" rozhodnutích se v amerických médiích téměř nemluví. Dokonce ani prezidentští kandidáti o tom nemluví.

"Nikdy předtím v moderní době nebyla tak vážná situace na mezinárodní scéně ignorována během prezidentské kampaně v USA,"  dodává Cohen.

(rp,prvnizpravy.cz,nation,foto:arch.)