Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

National Interest: Alžírsko chce koupit ruské bombardéry

National Interest: Alžírsko chce koupit ruské bombardéry

Rusko bude mít nejspíše první zakázku na prodej bombardérů Suchoj SU-34. Alžírsko se stane prvním z řady zákazníků, kteří mají o toto letadllo zájem. Moskva předvedla efektně účinnost tohoto bombardéru nyní v Sýrii.

Ilustrační foto
7.leden 2016 - 21:23

Zásah Ruska v Sýrii připomnělo mnoha lidem na Západě, že Moskva má dost síly a je třeba s ní počítat, ale také že Rusko udělalo velké technologické pokroky  od zániku Sovětského svazu, píše se v článku National Interest..

Ohromeni výkonem Su-34 v Sýrii, Alžírsko, které bojuje proti vlastnímu islámskému povstání, požádalo Moskvu, aby jí poskytlo s Su-32 i exportní verzi nového bombardéru. Alžírské letectvo již používá jiné bojové letadlo Su-30MKA.

Expert amerického vydání The National Interest Dave Majumdar je přesvědčen, že technické charakteristiky nového ruského bombardéru dokáží zaujmout potencionální kupce. Jako doplněk k raketám krátkého doletu R-73 bude Su-34 vybaven ještě střelami dlouhého doletu typu vzduch-vzduch R-77.

Ruská stíhačka Su-35 proti čínské J-11: Kdo vyhraje?

Nicméně, Su-34 ještě nemá vhodné elektro-optické zaměřovače, které jsou srovnatelné s nejnovějšími západními ekvivalenty, jako je Litening-SE nebo odstřelovačské-ATP. Dokonce i tradiční ruští zákazníci jako je Indie používají izraelskýu Litening III, ale ruské zaměřovače jsou ve vývoji. 

(rp,prvnizpravy.cz.,National Interest,foto:arch.)