Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

National Interest: Jak zničit americkou nejnovější stíhačku F-35

National Interest: Jak zničit americkou nejnovější stíhačku F-35

Konstruktéři multimiliardové stealth stíhačky páté generace, jako F-22 a F-35 (JSF), nejsou schopni eliminovat slabiny amerických letadel, píše Dave Majumdar pro The National Interest.

Americký bombardér F-35
26.únor 2016 - 18:00

„Pokud se trochu zlepší zpracování signálního systému pro využití samonaváděcích raket, mohou být perspektivně ve vzduchu detekovány poslední generace amerických letadel a vést na ně palbu za pomoci nízkofrekvenčních radarů," tvrdí expert.

Pentagon a americký obranný průmysl jsou si vědomy slabosti bitevniků před nízkofrekvenčními radary působící v UHF a pásmech VHF, ale mají tendenci se domnívat, že tyto radary nejsou schopny řídit raketu k cíli. Nicméně, tato omezení lze obejít, poukazuje chmurně Majumdar.

Použití zbraní naváděných nízkofrekvenčním radarem mají vliv dva faktory - šířka radarového paprsku a délka radarového pulzu, upozorňuje analytik. Bývalý důstojník amerického letectva  specializovaný na leteckou elektroniku Mike Petruchy je přesvědčen, že oba nedostatky lze odstranit pomocí pulzně-frekvenční modulací používanou ke zkrácení odraženého impulsu na výstupu radarového přijímače. Díky tomu je možné zlepšit přesnost a rozsah rozlišení radaru.

AT: Než by sestřelily ruský Su-35, padly by dvě americké F-35!

„Je-li dostatečně velká hlavní část rakety, nemusí být rozlišení s vysokou přesností nezbytné," uvádí se v materiálu. Například raketa vybavena vlastním radarem - infračerveným senzorem, který sleduje prostor o velikosti krychlového kilometru - je proti F-22 nebo F-35 zničující zbraní.

(kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.com, foto: arch.)