Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Němci označili za „hlavní lháře roku": Merkelovou, Obamu a Erdogana

Němci označili za „hlavní lháře roku": Merkelovou, Obamu a Erdogana

Publikace Alles Schall und Rauch požádala své čtenáře, koho považují za „hlavního lháře roku". Po hlasování s velkým náskokem před všemi lídry „zvítězili“ Angela Merkelová, Barack Obama a Tayyip Erdogan.

Angela Merkelová, německá kancléřka
14.prosinec 2015 - 18:01

Na třetím a čtvrtém místě se usadil izraelský premiér Benjamin Netanjahu a ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Na konci roku 2015 vydání Alles Schall und Rauch shrnul průzkum ze seznamu, v němž čtenáři vybrali  "hlavního lháře roku". Seznam kandidátů zahrnoval předsedu vlády Japonska (Abe Šinzó), Velké Británie (David Cameron), Izraele (Benjamina Netanjahua), Maďarska (Viktor Orbán), Řecka (Alexis Tsipras), prezidenta Turecka (Tayyip Erdogan), Francie (Francois Hollande) Sýrie (Bashar Assad), Spojených států (Barack Obama), Ukrajiny (Petro Porošenko), Ruska (Vladimir Putin), Íránu (Hassan Rouhani), Švýcarska (Simonetta Sommaruga), kancléře Rakouska (Werner Faymann) a Německa (Angela Merkelová).

Financial Times: Zlatá éra "mutti" Merkelové je u konce


Hlasování se zúčastnilo více než 3000 lidí ze 40 zemí světa. Podle průzkumu s velkou rezervou „zvítězili“ Merkelová (39%), Obama (21%) a Erdogan (18%). Na třetím a čtvrtém místě se nachází Netanjahua a Porošenko.. Zbytek získal jen malé procento hlasů. Přičemž se německá kancléřka stala nesporným vítězem hlasování. To je důvod, proč ji časopis Time označil za „muže roku", uzavírá autor článku. Vše se obrátilo vzhůru nohama, stejně jako v knihách anglického spisovatele George Orwella: „Válka je mír, lež je pravda."

(kou, prvnizpravy.cz, alles-schalludrauch, foto: arch.)