Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Německo Moskvě a Kyjevu: Tak už se dohodněte!

Německo Moskvě a Kyjevu: Tak už se dohodněte!

Německé ministerstvo financí, coby zprostředkovatel, vyzvalo Ukrajinu a Rusko ke kompromisní dohodě o ukrajinském dluhu vůči Rusku.

Wolfgang Schäuble, německý ministr financí
10.únor 2016 - 21:22

Poté, co Moskva zamítla Ukrajinou v lednu předložený návrh na restrukturalizaci dluhu ve výši 3 miliard dolarů, požádal Berlin Kyjev, aby navrhnul nové podmínky, cituje inoTV Bloomberg. Německé ministerstvo financí vyzývá obě země ke kompromisu.
 
Moskva považuje Kyjevem nabízené podmínky za nepřijatelné, protože ukrajinské podmínky vůči Rusku jsou horší než ty, které dostali v minulém roce soukromí věřitelé Ukrajiny, uvádí článek s odkazem na vyjádření ruského ministerstva financí.

Ruské ministerstvo financí oznámilo default Ukrajiny
 
Podle informací od dobře informovaných zdrojů se německé ministerstvo financí chová jako prostředník ve sporu mezi dvěma bývalými sovětskými republikami, vyzývá Kyjev ke kompromisu s Moskvou.

Lagardová k Porošenkovi: Asi jsme byli každý na jiné schůzce
 
Článek připomíná, že dne 20. prosince loňského roku, měla Ukrajina poslední termín k zaplacení ruského dluhu za eurobondy. Moskva hrozila Kyjevu soudními spory.. Nicméně, jak nedávno řekl ruský ministr financí Anton Siluanov, Moskva odložila podání k soudu. V lednu obě strany uvedly, že jsou otevřené pro mimosoudní vyrovnání dluhů.

(rp,prvnizpravy.cz,inotv,foto:arch.)