Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Německo nyní prý každý den odmítá na hranici 100 až 200 migrantů

Německo nyní prý každý den odmítá na hranici 100 až 200 migrantů

Počet uprchlíků, kteří od počátku roku 2016 nesměli na území Německa, dosáhl již dva tisíce lidí, uvedl ministr vnitra Thomas de Maizière v očividné snaze uklidnit veřejnost.

Ilustrační foto
24.leden 2016 - 22:03

Německo každý den odmítá přijmout na hranici 100 a 200 migrantů, od počátku roku 2016 se počet migrantů, kteří se nesmí vstoupit na území Spolkové republiky Německo, již dosáhl dva tisíce lidí, řekl novinám Bild am Sonntag ministr vnitra Thomas de Maizière.

„Lidé, kteří prchají před válkou a pronásledováním v Německu nabízíme bezpečnost a ochranu, ale také to znamená, že ti, kteří právě tuto ochran u nás nehledají, nebudou moci překročit hranice," uvedl de Maizière.

Deník připomíná, že v říjnu 2015 nebylo 400 uprchlíkům umožněno překročit hranice Německa.

Seehofer vyzval Merkelovou, aby jasně řekla migrantům: Stop

Podle ministra vnitra, může policie v průměru na hranicích trvat na identifikaci a registraci asi 3500 uprchlíků. Existuje tedy možnost, aby se plně rozhodlo u téměř všech žadatelů o azyl o přidělení zemím už na hranici, řekl ministr.

V roce 2015 dorazilo do Německa okolo 1,1 milionů uprchlíků. Ostrá debata, že země má příliš mnoho migrantů a uprchlíků, kteří nejsou schopni se integrovat do německé společnosti, vypukla po novoročních událostech v několika městech a zejména v Kolíně nad Rýnem, kdy byli obyvatel napadáni migranty. Policie obdržela přes 600 stížností na bití, krádeže a sexuální obtěžování, a to včetně zaznamenaných případů znásilnění.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)