Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Německo ukrývá sexuální otrokyně

Německo ukrývá sexuální otrokyně

V Německu na neznámých místech je ukryto asi 1.100 žen a dívek, které utekly z Islámského státu. Většina z nich je ze severního Iráku a Sýrie, mnoho z nich patří mezi etnicko-náboženskou komunitu, Jezidy.

Ilustrační foto
19.únor 2016 - 01:13

Ženy a dívky byly mučeny, bity a znásilňovány, nyní potřebují bezpečný domov. Německo přijalo kontingent "sexuálních otrokyň"  teroristů Islámského státu. Kde nyní ženy žijí je přísně tajné, jsou obavy, že by si je mohli jejich trýznitelé nebo jejich vyslanci v Evropě najít.

"Nejmladší oběti znásilnění, z těch co jsme přijali, je osm let,"  řekl v srpnu loňského roku, státní tajemník německé spolkové země Bádensko-Württembersko Klaus-Peter Murawski. V té době šlo o prvních 200 žen a dětí. Projekt byl iniciován premiérem Winfriedem Kretschmannem (Zelení) v říjnu 2014. Vláda státu Bádensko-Württembersko je stále odpovědná za koordinaci projektu, k programu se připojilo Dolní Sasko, Šlesvicko-Holštýnsko a Hessensko.

Ministerstvo vnitra, ministerstvo zahraničí, německé velvyslanectví v Bagdádu a generální konzulát v Erbilu poskytují podporu, vše je v absolutním utajení. Zachráněné ženy potom zvláštními charterovými lety jsou přemístěny do Německa.

V Mosulu teroristé z Islámského státu popravili 837 žen

Projektový tým má mnoho spolupracovníků v městských a venkovských okresech.  Musí hledat bezpečné úkryty, ale pouze u těch, kteří se dobrovolně zapojí.

Péče o oběti mučení by měla trvat dva až tři roky. Během této doby by se měly ženy psychicky i fyzicky zotavit z týrání a najít cestu zpět do normálního života. Po třech letech se mohou ženy samy rozhodnout, zda chtějí zůstat nebo se vrátit. Většina z nich uvedla, že pravděpodobně zůstane v Německu.

(rp,prvnizpravy.cz,focus,foto:arch.)