Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Německo: Útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem byly prý plánovány!

Německo: Útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem byly prý plánovány!

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas prohlásil, že je přesvědčen, že série útoků na ženy u kolínské katedrály nebyly spontánní, ale byly předem plánovány.

Ilustrační foto
12.leden 2016 - 18:00

Rovněž vyzval policii, aby vynaložila veškeré úsilí k odhalení toho, jak byly tyto zlořiny organizovány. Příčemž počet oznámení obětí vánočních útoků stále roste.

Šéf německého ministerstva spravedlnosti Heiko Maas vyjádřil přesvědčení, že série útoků na ženy ve Silvestra byly předem plánované. Rovněž žádal, aby byl co nejdříve zveřejněn řetězec spojení, který vedl k trestných činů.

„Když se shromáždí dav, aby spáchal zločiny, ukazuje se, že to bylo nějak organizováno. Nikdo mně nemůže říct, že to nebylo dohodnuto a připraveno. Naléhavě musíme zjistit, jak takovým ohavným zločinům došlo," cituje ministra agentura Ria Novosti.

Dosud německá policie obdržela více než 350 oznámení od žen, které byly vystaveny na Silvestra obtěžování osobami africkém a arabském vzhledu.

Federální policie zjistila totožnost 31 osob podezřelých ze spáchání trestných činů v Kolíně nad Rýnem. Mezi podezřelými je většina uprchlíků, včetně devíti z Alžírska, osm z Maroka, čtyři Syřani. 18 z nich jsou žadatelé o azyl v Německu.

Imaginární svět Merkelové se zhroutil v jediném okamžiku


V Německu vzbudilo napadání a sexuální obtěžování žen nebývalou bouři veřejnosti. Na protestních demostracích ženy držely plakáty: „Děkuji vám, paní Reckerová" (primátorka Kolína- pozn. red), „Kde jsi, paní Merkelová? ".
.
Uvádí se, že útoky podobné těm v Kolíně nad Rýnem, se odehrály v dalších německých městech. Oznámení obětí také získaly bezpečnostní orgány v Berlíně, Hamburku, Frankfurtu a Stuttgartu. Dosud není známo, zda jsou navzájem propojeny.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)