Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Německý poslanec: Musíme se připravit na konflikt s Putinem

Německý poslanec: Musíme se připravit na konflikt s Putinem

Poslanec Spolkového sněmu, Karl-Georg Wellmann, předseda německo-ukrajinské parlamentní skupiny přátelství, tvrdí, že v Sýrii Rusko opakuje americké chyby z Iráku. 

Karl-Georg Wellmann, předseda německo-ukrajinské parlamentní skupiny přátelství
19.únor 2016 - 21:23

"Politiku Ruska je těžké pochopit, bojují na straně šíítů,  Íránu, Bašára al-Asada a  Hizballáhu, dělají si  smrtelné nepřátele ze sunnitů, i když každý přitom ví, že Asad nemůže být mírový model pro Sýrii v dlouhodobém horizontu. Navíc akce v Sýrii jsou krátkozraké," říká poslanec," masivně destruují, bombardují  obytné čtvrti a nemocnice, zabíjejí stovky civilistů, Rusové opakují chyby, kterých se dopouštěli Američané v Iráku.  Putin musí pochopit, že tento konflikt lze vyřešit pouze politickými prostředky .. ".

Karl-Georg Welman  je velmi znepokojen tím, že Turecko a Saúdská Arábie hrozí poslat vojáky do Sýrie a že zahájily dodávky systémů protivzdušné obrany na zastavení ruských leteckých úderů. "Tento konflikt se může rozrůst do obřího požáru na velikém území. Tomu se musí zabránit, "říká Wellmann.

Guardian: Z Turecka se do Sýrie infiltrovaly stovky ozbrojenců

Putinova politika v Sýrii,  to je pokus o "zachování si tváře": "Rusko je izolováno, rubl klesá, reformy na záchranu ekonomiky, a demonstrace síly v Sýrii, která má odvést pozornost od domácích potíží.

"Obecně platí, že Rusko je vedeno spíše špatně. Problém je v tom, že ruský státní systém je vyladěn pro jednu osobu, pro Putina, on má absolutní moc, to vše je podřízeno jeho rozkazům a jeho chyby jsou fatální, a neexistuje kolektivní orgán, který by ho mohl zastavili, " pokračuje německý poslanec.

"Ale většina ruského obyvatelstva podporuje Putina," uznává Wellmann," a proto  se musíme zapojit do dialogu s Putinem a pomoci Rusku nastoupit na jinou cestu".

"Moskva pohrozila, že ruská vojska by mohla být do čtyř týdnů ve Varšavě. Musíme se připravit na konflikt s Putinem," pokračuje německý poslanec.

"Jsou dva způsoby jak se bránit, musíme se snažit udržet rozhovory s cílem získat Rusko jako silného partnera a získat ztracenou důvěru. Na druhé straně musíme být připraveni na útok. Útok na partnera NATO je hodnocen jako celkový útok na NATO a povede k odporu. Musíme proto vytvořit věrohodnou odstrašující sílu,"  doporučuje Karl-Georg Wellmann.

"Spolková republika je ekonomicky nejsilnější zemí v Evropě, Merkelová je uznávaná Američany jako vůdce. Moskva vždy kladla velký důraz na spolupráci s Německem. Proto můžeme působit jako iniciátor diskusí a zastupovat zájmy Evropy. Německo může být významným iniciátorem a tady je příležitost, které bychom se měli chopit," dodává politik CDU.

(rp,prvnizpravy.cz,focus,foto:arch.)