Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Neuvěřitelné: Fotbalisté Ukrajiny dostali za odměnu od Porošenka zbraně!

Neuvěřitelné: Fotbalisté Ukrajiny dostali za odměnu od Porošenka zbraně!

Porošenko sdělil, po postupu fotbalové reprezentace na ME ve Francii byly přiděleny některým sportovcům za odměnu střelné zbraně. A co dostanou příště? Stingery?

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
24.březen 2016 - 22:03

Jak uvedl ukrajinský deník Korrespondent, zbraně dostal hlavní trenér národního týmu Ukrajiny a devět hráčů.

Prezident ukrajiny Petro Porošenko předal zástupcům národního týmu nominální střelné zbraně v souladu s vyhláškou číslo 650 ze dne 21. listopadu 2015„o udělení vyznamenání střelná zbraň".

Podle Korrespondentu byly zbraně uděleny prezidentovi fotbalové federace Ukrajiny Andriy Pavelkovi, trenérovi Ukrajiny Mychailu Fomenkovi a 9 hráčům: Oleg Gusev, Jevhen Chačeridi, Andriji Mykolajovyčovi Jarmolenkovi, Andriy Pyatovovi, Vjačeslavu Ševčukovi, Ruslanu Rotanovi, Artemu Fedeckému, Jevhenu Selezňovi a Anatoliji Tymoščukovi.

Ministr obrany „vyznamenal“ Jaceňuka gangsterským samopalem!

Prezident tak ocenil hráče fotbalové reprezentace za postup na mistrovství Evropy ve Francii, dodala publikace.

Deník neupřesňuje o jaké typy střelných zbraní se jedná. Nicméně to obecně vyvolává řadu otazníků – od jednoduché dotazu – je to vůbec možné? A stejně tak i hravou zvědavost: Pokud by se ukrajiští fobalisté dostali na mistrovství světa dostanou co? Samonaváděcí raketu? A úspěšní ukrajinští sportovci mírumilovných Olympijských her pak obrněný transportér?

(kou, prvnizpravy.cz, korrespondent.net, foto: arch.)