Svátek má: Lumír

Zprávy

Velikost textu:

Nizozemsko slíbilo, že zveřejní odkud byla vystřelena raketa na MH17

Nizozemsko slíbilo, že zveřejní odkud byla vystřelena raketa na MH17

Spojené státy předaly Nizozemsku všechny informace týkající se vyšetřování pádu malajského letadla nad Doněckem, uvedly Deutsche Welle s odkazem na nizozemského státního zástupce Freda Vesterbeke.

Protiletadlový systém Buk
9.březen 2016 - 01:11

Nizozemsko uvedlo, že v létě bude moci sdělit přesné místo odpalu protiletadlové řízené střely, která sestřelila malajský Boeing-777 na obloze nad Ukrajinou, stejně jako jeho model, uvedly Deutsche Welle s odkazem na nizozemského státního zástupce Freda Vesterbeke, který stojí v čele mezinárodního vyšetřování havárie letu MH17.

Podle nizozemského státního zástupce není zatím možné určit datum ukončení vyšetřování, ale Nizozemsko obdrželo od Spojených států veškeré dostupné informace, které se týkají případu pádu malajského Boeingu, uvádí se v článku.

Rusko odmítá obvinění Bellingcatu, že má vinu na pádu MH17

Fred Vesterbeke učinil toto prohlášení na setkání s příbuznými těch, kteří při tragédii zahynuli. Podle státního zástupce nebylo vyšetřování schopno předložit všechny důkazy, protože by mohlo dojít k narušení průběhu vyšetřování.

Boeing 777 malajských aerolinek havaroval 17. července 2014 v Doněcké oblasti. Zahynulo při tom  298 lidí.

Někteří západní analytici tvrdí, že se na sestřelení letadla podílela Moskva. Ta to popírá a navíc opakovaně uvedla, že má spoustu otázek týkajících se organizace vyšetřování.

(kou, prvnizpravy.cz, dw.com, foto: arch.)