Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

NSA odposlouchávala Pan Ki-muna, Merkelovou i Berlusconiho!

NSA odposlouchávala Pan Ki-muna, Merkelovou i Berlusconiho!

Internetové stránky WikiLeaks odhalují, že americká tajná služba NSA slídila na setkání politiků, diskutujících o globální otázkách politiky, ekonomky a ekologie.

Pan Ki-mun byl odposloucháván NSA
23.únor 2016 - 22:03

Stránky WikiLeaks, známé především svými odhaleními činnosti amerických zpravodajských služeb,  představila další přísně tajné dokumenty, které dokládají, že americká Národní bezpečnostní agentura odposlouchávala světové vůdce.

V anotaci materiálů WikiLeaks uvádí, že NSA odposlouchávala setkání generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna a spolkové kancléřky Angely Merkelové, jednání mezi izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a dřívějším italským premiérem Silvio Berlusconim, stejně jako ve své době i rozhovor prezidenta Francie Nicolase Sarkozyho, Merkelové a Berlusconiho.

Kromě toho, záznam obsahuje jednání ministrů obchodu EU s Japonskem ohledně WTO.

Šokovaná Francie: USA špehovaly tři francouzské prezidenty!

Podle WikiLeaks, během zasedání generální tajemník OSN a německé kancléřky to byla otázka boje proti změnám klimatu, Netanjahu požádal Berlusconiho o pomoc vypořádat se s americkým prezidentem Barackem Obamou, Sarkozy varoval Berlusconiho před neutěšeným stavem italského bankovnictví.

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange zde připomíná, že americká vláda podepsala dohodu s OSN, že se nezapojí do takového chování proti světové organizaci a klade otázku, jak se k tomu vlastně generální tajemník a OSN postaví.

(kou, prvnizpravy.cz, wikileaks.org, foto: arch.)