Svátek má: Erik

Zprávy

Velikost textu:

Ohromující: Státní dluh USA je 65 bilionů dolarů a ne 18 bilionů!

Ohromující: Státní dluh USA je 65 bilionů dolarů a ne 18 bilionů!

Bývalý šéf Účetního dvora Spojených států David Walker řekl, že státní dluh USA ve skutečnosti je šokujících 65 bilionů dolarů, nikoli 18.5 bilionu, uvedl The Hill.

Barack Obama odejde se sekerou 20 bilionů
11.listopad 2015 - 18:01

K tomuto číslu Walker dospěl po sečtení nezabezpečených závazků Spojených států. Jedná se o naprosto šokující astronomická čísla.

„Pokud přidáte k 18,5 bilionům nezabezpečené civilní a vojenské důchody a povinnost pečovat o penzisty, nedostatečné investice v oblasti sociálního zabezpečení a veřejného zdravotního pojištění, stejně jako různé závazky a nepředvídané výdaje federální vlády, skutečné číslo se bude rovnat asi 65 bilionům, a při absenci reforem automaticky roste," zdůraznil.

Walker, který vedl Účetní dvůr během presidentství Billa Clintona a George W. Bushe, řekl, že rostoucí státní dluh brání USA v uskutečnění některých iniciativ jak v domácí, tak v zahraniční politice.

Podle bývalého hlavního kontrolora ztratili „Američané kontakt s realitou“, pokud jde o výdaje. Rovněž vyzval republikány i demokraty, aby odhodili stranická trička a začali tento naléhavý problém řešit společně.

Spojené státy v souvislosti s hrozícím bankrotem děsí investory

Nedávno Barack Obama podepsal rozpočet na rok 2016, čímž zajistil finanční systém před kolapsem, který mohlo nastat v případě, že by se strop dluhu nezvýšil, jak předpokládá hlavní finanční dokument.

Podle dohody o rozpočtu, který prošel Kongresem, bude limit dluhu automaticky zvýší do března 2017. Podle deníku The Washington Times, během let Obamova prezidentství se národní dluh USA se zdvojnásobil. Z pohledu novin, současný prezident opustí vedení země se sekerou 20 biliony dolarů veřejného dluhu.

Z obecnějšího pohledu jsou pak doporučení USA jiným zemím o tom, jak mají spravovat veřejné finance a šetřit, mírně řečeno zvláštní.


(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: