Svátek má: Luděk

Zprávy

Velikost textu:

Opilého Porošenka prý museli vynést z letu Kyjev-Moskva

Opilého Porošenka prý museli vynést z letu Kyjev-Moskva

Podle německé rozhlasové stanice musely zvláštní služby Ukrajiny vynést z letu Kyjev-Moskva absolutně opilého prezidenta Ukrajiny Petro Porošenka.

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
25.září 2015 - 18:00

Ten chtěl prý urychleně jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem, ovšem po použití pořádné dávky lihovin.

O incidentu informovala v německém rádiu WDR5 novinářka Christina Nagelová s odvoláním na „spolehlivý zdroj v SBU Ukrajiny", uvedla ve čtvrtek tisková agentura Charkov.

„Ze spolehlivých zdrojů v Bezpečnostní služby Ukrajiny, jsem se dozvěděla, že se den předtím byl úplně opilý ukrajinský prezident Porošenko vynesen z letu Kyjev-Moskva. Ze zřejmých důvodů, nebudu jmenovat informátora," řekla Nagelová.

Zkoprnělí Ukrajinci: Porošenko oznámil, že Ukrajina překonala krizi

Uvedla, že ji její zdroj sdělil, že ve středu, asi sedm hodin večer na letiště Borispol přijel obrněný Mercedes S-600, ze kterého vyšel Porošenko a zcela zmatený řidič. V té době se připravoval let PS 575 Boeingu 737 ukrajinských aerolinií Ukraine International Airlines.

Podle informátora byl Porošenko „opilý" a nějak se vyšplhal do letadla, nařídil posádce, aby urychleně letěla „do Moskvy, za Putinem". Pořád opakoval „já to opravdu potřebuju". Posádka ho usadila do křesla, kde politik okamžitě usnul, a posádka oznámila incident dispečerovi.

Nicméně se k Porošenko k Putinovi nedostal. Spícího Porošenka po nějaké době příslušníci SBU z letadla vynesli a odvezli dalším autem.

„Během hodiny byla ochranka na letišti Borispol zcela nahrazena, a ti spolupracovníci bezpečnosti, kteří pustili Porošenka, byli zatčeni. Událost budeme dále sledovat,“ dodala Christina Nagelová.

(kou, prvnizpravy.cz, nahnews.org, foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: