Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

Papež František: Donald Trump není křesťan!

Papež František: Donald Trump není křesťan!

Papež František během své cesty po Mexiku kritizoval Donalda Trumpa, republikánského kandidáta na amerického prezidenta, prohlásil, že  není křesťan.

Papež František
19.únor 2016 - 21:21

Během tiskové konference se mluvilo nejen o potratech v souvislosti s virem zika, ale také o tom, že nějaký multimiliardář se chce stát nejmocnějším mužem na světě.

"Člověk, která uvažuje o vybudování zdi namísto mostů - bez ohledu na to, kde mohou být - není křesťan," řekl František.

Bezohlednost Trumpovy kampaně vyhnala 11 milionů přistěhovalců a Mexiko je ekonomicky vydíráno, zdi, to nejsou křesťanské myšlenky, pokračoval papež.

"Donald Trump není křesťan!" Může toto papežovo prohlášení změnit boj o Bílý dům?

Poté, co se katolický vůdce tak jednoznačně projevil, Donald Trump vystřelil zpět do Vatikánu. Najednou už není tématem Trump vs Cruz nebo Trump vs Clinton. Ale Trump vs papež.

Donald Trump oslavoval ruské válečné veterány

Podle listu Politico se Trump snažil v Salemu oslovit méně majetné vrstvy a "průměrného Američana". Chtěl tím rozptýlit pověst magnáta, který se chlubí svým majetkem. Loni v létě přitom vyhlásil, že hodnota jeho jmění "přesahuje deset miliard dolarů". Podle analytiků je to zhruba polovina.

(rp,prvnizpravy.cz,bild,foto:arch.)