Svátek má: Kamila

Zprávy

Velikost textu:

Pentagon se připravuje na vesmírné války s Ruskem a Čínou

Pentagon se připravuje na vesmírné války s Ruskem a Čínou

Při přípravě války na orbitě Země a v obavách z napadení svých vojenských a vládních satelitů Čínou a Ruskem, chystá Pentagon vytvořit Společné vesmírné operační centrum.

Ilustrační foto
26.červen 2015 - 18:00

To si klade za cíl shromáždit co nejdříve všechny informace o tom, co se děje na území potenciálních protivníků.

Ve zrychleném režimu Pentagon vytváří Společné vesmírné operační centrum (Joint Space Operations Center) pro odražení potenciální hrozby útoku ze strany Ruska a Čína na vojenské a vládní satelity Spojených států, píše Marcus Weisgerber v článku pro Defense One.

Podle plánů Pentagonu, Space Operations Center bude vybudováno v příštích šesti měsících. Jejím hlavním úkolem bude dohlížet na práci všech vojenských a vládních satelitů a od všech bude přijímat data. Podle náměstka ministra obrany Roberta Worka, by středisko mělo posílit technologickou výhodu USA nad Ruskem a Čínou, které pokročily v tomto směru. Ministerstvo obrany USA tak chce zdvojnásobit geoprostorové zpravodajství.

Podle Worka, jsou tyto dvě síly "jasnou a bezprostřední hrozbou" pro americkou přítomnost ve vesmíru. Připomněl, že Čína v roce 2007 raketou zasáhla vlastní satelit, jeho trosky stále krouží okolo Země. V roce 2013 pak prý Čína vyzkoušela silnější raketu, která by mohla ohrozit americké družice, které byly dosud z dostřelu pozemních raket.

Focus: Američané se rozhodli přivlastnit si Měsíc!

„Chceme, aby bylo možné kontrolovat z vesmíru, co se děje na zemi, chceme vědět všechno, co vypadá neobvykle. Pokud se náhle na parkovišti u raketové továrny našeho soupeře nashromáždí hodně aut, chceme o tom vědět co nejdříve," řekl Robert Work na výročním sympoziu zvláštních služeb GEOINT, který je sponzorován Geospatial Intelligence Foundation Spojených států.

Navíc poznamenal, že Spojené státy by měly být připraveny dominovat konfliktům, které nyní přechází do vesmíru, který – a to není tak dávno - byl "posvátným místem".

Společné vesmírné operační centrum se má umístit na vojenské letecké základně Vandenberg v Kalifornii.

(kou, prvnizpravy.cz, defenceone.com, foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: