Svátek má: Zlata

Zprávy

Velikost textu:

Pentagon: Spojené státy budou v Sýrii čelit Rusku!

Pentagon: Spojené státy budou v Sýrii čelit Rusku!

Šéf Pentagon slíbil, že budou přijaty kroky potřebné k tomu, aby se mohlo čelit Moskvě během její vzdušné operace v Sýrii.

Ashton Carter, ministr obrany USA
7.říjen 2015 - 18:00

Ashton Carter, šéf Pentagonu, oznámil plány Spojených států a jejích spojenců k přijetí nezbytných opatření, aby čelili Rusku v souvislosti s jejími vojenskými operacemi v Sýrii. Zároveň ale sdělil, že je Amerika je připravena spolupracovat s Moskvou, uvedla ntv.ru s odkazem na agenturu Bloomberg.

Ashton Carter, americký ministr obrany prohlásil: „Spojené státy a jejich spojenci podniknou kroky na obranu proti Rusku. Její akce vedla k eskalaci války v Sýrii. Vyzýváme Moskvu, aby operovala bezpečně. Jsme otevřeni k další spolupráci."

Zdá se, že se lépe nedá politická schizofrenie ani vyjádřit. Zdá se, že otázka s kým kdo a proti komu bojuje v Sýrii, je velice relativní. Dosud se zdálo, že šlo k společný boj proti teroristickému džihádismu v podobě Islámského státu. Navíc slova amerického ministra obrany evokují obavy některých analytiků z možného střetu obou velmocí na území třetího státu a jeho možné eskalace do globální války.

McCain: Co si to Rusko dovoluje? V Sýrii bombarduje naše teroristy

Dříve ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že všechny akce ruského letectva v Sýrii jsou dostaatečně veřejné. Ministr zahraničních věcí uvedl, že neslyšel o plánech USA o protiakcích proti operacím ruského letectva v Sýrii.

(kou, prvnizpravy.cz, ntv.ru, foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: