Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Pentagon: USA nejsou připraveny na válku s Ruskem a Čínou

Pentagon: USA nejsou připraveny na válku s Ruskem a Čínou

Spojené státy jsou schopny úspěšně provádět operace v zahraničí, ale riskují porážku v případě rozsáhlého konfliktu se silnými zeměmi, uvedl náčelník štábu amerického pozemního vojska generál Mark Milley.

Mark Milley, generál americké armády
18.březen 2016 - 01:13

USA nejsou připraveny na možnou válku s Ruskem a Čínou, hlásí Defense News s odvoláním na náčelníka štábu amerického pozemního vojska generála Marka Milleyho.

Bojeschopnost americké armády slábne v kontextu rozpočtových škrtů, bojem proti terorismu a válkami v Iráku a Afghánistánu, řekl Mark Milley.

Podle odhadů amerického generála, může armáda může provádět regionální a protiteroristické  operace. Ale případná nutnost bojovat proti silnému nepříteli - jako je Rusko, Čína, Írán nebo Severní Korea, vyvolává u Pentagonu hluboké znepokojení.

Forbes: V případě války s Ruskem, má NATO malou šanci na výhru

„Americká armáda je nyní připraven k boji s IS, Al-Káidou, Frontou an-Nusrá, a jakýmikoliv jinými teroristickými skupinami. Když mluvíme o rizicích, máme na mysli velkou válku s jednou nebo dvěma zeměmi - Čínou, Ruskem, Íránem nebo Severní Koreou," citoval Defense News Milleyho.

Generál uvedl, že americká armáda může prohrát válku, protože není schopna včas reagovat na akce nepřátel a dosáhnout svých vlastních vojenských cílů.

(kou, prvnizpravy.cz, defencenews.com, foto: arch.)