Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Počet útoků proti muslimům se v Británii zvýšil o 275%!

Počet útoků proti muslimům se v Británii zvýšil o 275%!

Britská organizace na ochranu lidských práv Tell MAMA zveřejnila studii, podle které se počet trestných činů proti muslimům v Británii zvýšil o téměř třikrát - o 275%.

Ilustrační foto
11.leden 2016 - 22:03

Přičemž se útoky často týkají žen.

Islamofobie ve Velké Británii není, bohužel, překvapením. Takové případy se vyskytují na veřejnosti a stávají se samozřejmostí, píše RT.

Po teroristických útocích v Paříži se muslimové stali mnohem pravděpodobnějším terčem útoku. Strach z náboženství vzrostl, stejně tak i stupeň nenávisti a nedůvěry.

Britská organizace Tell MAMA, který shromažďuje informace o událostech, které nastaly s muslimy, zjistila, že poté, co v Paříži došlo tragickým útokům, ve Velké Británii vzrostlo napadání muslimů o neuvěřitelných 275%. Nejčastějšími oběťmi těchto zločinů jsou ženy, protože jsou na ulici snadno rozpoznatelné podle svého oblečení. Právě muslimky vyvolávají největší nenávist.

Jednou z obětí islamofobie, která promluvila pod podmínkou anonymity, uvedla, že jí je 33 let a má tři děti. V Británii už žije 9 let. Podle ní se situace v malém městečku, kde žije, výrazně zhoršila po teroristických útocích v Paříži. Řekla, že nedávno byla napadena několika muži.

„Plivali na mě a proklínali. Řekli, že mě zabijou, pokud zavolám policii. Označili mě za muslimskou k…. - to si ty" a pokračovali ve stejném duchu. Pak mě někdo udeřil do hlavy a několikrát do hrudníku. Ztratila jsem vědomí," uvedla žena.

Nyní prochází poúrazovou léčbou a její případ je u soudu.

„Je to ponižující, když na vás někdo bezdůvodně zaútočí na ulici. Nenávidí naše oblečení, nesnáší, že si skrýváme tvář. Nechtějí, abychom žili ve Spojeném království," poznamenala.

„Pro muslimy, přišly těžké časy. Všechno je hrozné. Myslím, že nyní je to přechodné období. Ale plameny nenávisti nebude snadné uhasit. Bude to nějakou dobu trvat. Na pozadí událostí v Sýrii a dalších problémů, bude velmi obtížné udržet situaci pod kontrolou," uzavřela žena.

Bašta: Mužská "společenská" zábava mezi Kolínem a Korsikou

Lékařka a bloggerka Masummoy Rahimmová se ve Spojeném království narodila a vyrostla. I ona si stěžuje, že ve své rodné zemi je nebezpečné chodit ven.

„Nikdy nebyla situace tak vážná. Rozhořčuje mě, že se teroristům podařilo zastrašit a rozdělit Brity. Dokonce i ve svém vlastním domě je to nyní nebezpečné. Všichni trpíme," dodala.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)