Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Polská TV zvedla Kyjevu tlak kvůli dokumentu o Majdanu (VIDEO)

Polská TV zvedla Kyjevu tlak kvůli dokumentu o Majdanu (VIDEO)

<< VIDEO >> Ukrajinská ambasáda v Polsku protestovala proti odvysílání francouzského dokumentu Masky revoluce polskou TV stanicí TVN 24. 

Z filmu
23.únor 2016 - 18:00

Podobně už protestovala ukrajinská ambasáda ve Francii proti odvysílání dokumentu režiséra Paula Moreira o majdanských událostech  z roku 2014 na TV stanici  Canal+ a kritizovala tento dokument jako "falešný a zkreslený obraz o situaci na Ukrajině."

Ukrajinská ambasáda v Polsku odsoudila odvysílání dokumentárního filmu Masky revoluce polskou televizní stanicí TVN 24. jako "nepřátelské gesto proti Kyjevu".

"Velvyslanectví Ukrajiny v Polsku je zklamáno nepřátelským gestem polské televizní stanice TVN 24, tím   prokázala neúctu k milionům Ukrajinců,  dokument je falešný a manipulativní," píše se v prohlášení.

MASKY REVOLUCEZdůrazňuje se, že "nejbolestivější je skutečnost, že polský televizní kanál  načasoval  odvysílání filmu k druhému výročí revoluce. Věříme, že polští lidé, kteří během své historie se naučili rozlišovat pravdu a odhalovat zákeřné lži, dostatečně odsoudí tento film, stejně jako chování TVN 24," pokračuje prohlášení ukrajinské ambasády.

1.února, film Moreira Masky revoluce byl uveden premiérově na francouzském televizním kanálu Canal +, ukrajinské velvyslanectví v Paříži protestovalo ještě před odvysíláním dokumentu.

(rp,prvnizpravy.cz,rbc,foto:arch.)