Svátek má: Otakar

Zprávy

Velikost textu:

Porošenko: Dáváme Rusku „údery do zubů"!

Porošenko: Dáváme Rusku „údery do zubů"!

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko slíbil, že v listopadu, přijedou další američtí instruktoři, kteří budou cvičit speciální síly a naučí se porazit Rusko.

Petro Porošenko "dává Rusku do zubů"
28.září 2015 - 01:14

Spojené státy a Ukrajina se dohodly na příjezdu do země „nejlepších amerických instruktorů“, kteří budou připravovat ukrajinské speciální síly a síly zvláštního určení. Podle agentury Interfax to řekl prezident Ukrajiny Petro Porošenko během dialogu s představiteli ukrajinské diaspory ve Spojených státech po svém příjezdu do New Yorku.

„Dohodli jsme se, že od listopadu konečně začíná příprava ukrajinských speciálních sil, vojenských speciálních sil, které vycvičí nejlepší američtí instruktoři," řekl Porošenko.

Dodal, že zahraniční vojenští instruktoři již cvičí vojáky Národní gardy. „Je to výměna, vzájemná pomoc. Je zajímavá nejen pro Ukrajince, naučit se od amerických partnerů, jak bojovat. Je to zajímavé i pro Američany - naučit se porazit Rusko," poznamenal Porošenko.

Porošenko: Krym a Donbas získáme zpět a potom půjdeme až do Moskvy

Prezident neměl daleko k nadšeným silným slovům, a tak podle něj už dnes Ukrajině není jen země, která se nebojí Ruska, ale země, která „dává Rusku do zubů“, uvedla Ukrajinská pravda.

Porošenko přijel do New Yorku na 70. zasedání Valného shromáždění OSN. V úterý 29. září se plánuje jeho vystoupení ve všeobecné rozpravě. Během návštěvy má prezident také naplánovanou účast na řadě summitů.

(kou, prvnizpravy.cz, foto: arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: