Svátek má: Dana

Zprávy

Velikost textu:

Poslední pozice v Ramádí brání zahraniční žoldnéři IS, berou rukojmí

Poslední pozice v Ramádí brání zahraniční žoldnéři IS, berou rukojmí

Poslední pozice v Ramádí brání zahraniční žoldnéři Islámského státu, uvedl pro Newsweek mluvčí guvernéra provincie Anbár v Iráku.

Ilustrační foto
25.prosinec 2015 - 01:11

"Místní sunnité, kteří v květnu pomáhali Islámskému státu obsadit město Ramádí, utekli po rozsáhlém útoku irácké armády," cituje slova svého zdroje Jack Moore v článku.

Muhannad Haynur, mluvčí a poradce guvernéra Sohaiba Alravi, uvedl v e-mailu, že v Ramádí zůstává   několik set bojovníků - zahraničních bojovníků IS. Podle něj berou rukojmí  a snaží se  "zabránit úniku civilistů z města."

Newsweek připomíná, že irácké síly vytlačily místní bojovníky a letecké údery koalice vedené USA rozbily centrum Ramádí. Haynur řekl, že operace "jde podle plánu a bude korunována velkým vítězstvím."

Ale plukovník Steve Warren, mluvčí koaličních sil prohlásil: "Je to ještě dlouhá cesta do okamžiku, kdy budeme moci oznámit úplné obsazení Ramádí," řekl.

Rusko bude muset čelit islamistům v Tádžikistánu a Kyrgyzstánu


Podle iráckých zdrojů se iráčtí vojáci střetli v Ramádí se sebevražednými atentátníky, ostřelovači a nástrahami v budovách. K tomu Warren dodává, že město "je velmi hustě zastavěno" a ulice jsou úzké a klikaté.

(rp,prvnizpravy.cz,newsweek,foto:arch.)