Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

Pozemky v Březiněvsi mají Maltézští rytíři zapsané v katastru nemovitostí

Pozemky v Březiněvsi mají Maltézští rytíři zapsané v katastru nemovitostí

Státní pozemkový úřad sice nedávno zrušil všechna rozhodnutí všech svých krajských poboček o vydávání majetku řádu Maltézských rytířů, ale co je to platné, když Suverenní řád Maltézských rytířů už má pozemky v Březiněvsi zapsané v katastru nemovitostí.

Nebyla Březiněves poškozena rozhodnutím pražské pobočky SPÚ?
14.březen 2016 - 01:12

Pražská pobočka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) v listopadu 2015 totiž rozhodla, že Suverennímu řádu Maltézských rytířů   vydá 46 z požadovaných 180 hektarů pozemků. Ještě,  než  prostřednictvím Magistrátu hl.m.Prahy, bude podána ústavní stížnosti proti rozhodnutí Státního pozemkového úřadu ohledně vydání pozemků kolem a v Březiněvsi a než bylo vydáno, jak už víte, rozhodnutí o zrušení všech rozhodnutí krajských poboček, byly už pozemky zapsané v podobě parcel do katastru nemovitostí.

Mezi nimi je mimo jiných i pozemek označený parcelním číslem 438/51 v katastrálním území Praha - Březiněves o výměře 6, 8738 hektarů.
Nutno poznamenat, že u této nemovitosti je sice omezeno vlastnické právo nařízením předběžného opatření, ale už samotný zápis o vlastnictví připsané nikoliv přisouzené novému vlastníkovi, kterou je církevní organizace, způsobil, že o to hůře bude provedena změna, pokud se zjistí, že zápis byl provedený pochybným rozhodnutím  úředníka na pražské pobočce Státního pozemkového úřadu. 
(ps, Prvnizpravy.cz, obrázky mapy z katastru nemovitostí)