Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

Pozor! Hledáme největší ukrajinské korupčníky!

Pozor! Hledáme největší ukrajinské korupčníky!

V administrativní budově americkém Senátu ve Washingtonu se objevily letáky upozorňující, že se pátrá po ukrajinském premiéru Jaceňukovi, generálním prokurátorovi Šokinovi a bývalém ukrajinském poslanci Marytynenkovi..

Letáky
21.leden 2016 - 21:23

Letáky, které zde umístila skupina anonymních aktivistů, obviňují ukrajinské představitele z korupce. Organizátoři se snažili tak upozornit americké zákonodárce, že na Ukrajině stále bují korupce.

Letáky byly distribuovány v administrativní budově, kde jsou kanceláře mnoha amerických senátorů, včetně Johna McCaina, Teda Cruza, Marca Rubia a dalších.

Západní politik: V Evropě mají Ukrajiny plné zuby!


Na letáku s vyobrazením Arsenije Jaceňuka se tvrdí, že premiér "se utápí v korupčních skandálech a poskytuje svým přátelům přístup k nejlukrativnějším výběrovým řízením, továrnám a veřejnému majetku."

Generálního prokurátora Ukrajiny Viktora Šokina aktivisté označili jako nejzkorumpovanějšího úředníka a obvinili ho  z účasti na vraždách během euromajdanu na začátku roku 2014.

Bývalého poslance Nikolaje Martynenka švýcarští vyšetřovatelé obvinili z úplatkářství ve výši 30 milionů dolarů, stejně jako z korupce při transakcích s majetkem státu.

(rp,prvnizpravy.cz,karpathir,foto:arch.)