Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

Pravicoví extremisté v Německu politikům: Dojde na vás taky řada!

Pravicoví extremisté v Německu politikům: Dojde na vás taky řada!

Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) varuje před dalšími závažnými násilnými činy xenofobních pravicových extremistů, namířenými proti azylantům, lidem pomáhajícím uprchlíkům i politikům.

Vyhořelá ubytovna
24.říjen 2015 - 01:12

Během tohoto roku došlo v Německu téměř k 580 útokům na ubytovny uprchlíků  proti 198 útokům během minulého roku. Za 523 činů byli zodpovědní "pravicově motivovaní" pachatelé, u zbývajících 53 to také nelze vyloučit, uvedl mluvčí úřadu Markus Koths.

BKA hodnotilo vývoj několik dní před útokem nožem na mezitím zvolenou starostku Kolína nad Rýnem Henriette Rekerovou, informovaly noviny Süddeutsche Zeitung a veřejnoprávní stanice NDR a WDR.

Podle jejich zpráv se spolková kriminální policie obává, že terčem nenávistných vůči cizincům by se mohly stát i provozovatelé ubytoven, politici a osoby, které mohou podle vzhledu být považovány za azylanty.

Mluvčí BKA potvrdil zprávy médií o příslušném neveřejném hodnocení situace a hovořil přitom o "skutečně stále vážnějším problému".

Mluvčí dodal, že dosud nejde na spolkové úrovni o společnou strategii pravicových extremistů, ale o místní aktivity. Podle zpráv o hodnocení BKA však úřad varoval, že "agitace" krajně pravicové scény se v budoucnu bude dále zostřovat, přičemž její jinak velmi různorodé spektrum nachází v otázce migrantů "ideologickou shodu".

Rainer Wendt: Bez plotů se to nedá zvládnout!

Pravicoví extremisté zřejmě plánovali velký útok na uprchlické ubytovny

Policie v Bavorsku pravděpodobně zabránila hrozícímu útoku na uprchlíky: Pravicoví extremisté zřejmě plánovali hodit výbušniny do dvou ubytoven  v Bambergeru. 

Obžalovaní by se chtěli hodit do ubytoven výbušniny, tím chtěli šířit strach a hrůzu, uvedl generální prokurátor Erik Ohlenschlager  v Bambergu.

Zatím je obžalováno jedenáct mužů a dvě ženy, ve věku 21 až 36 let. Tři z nich již byli zatčeni. Ve dvanácti bytech v oblastech Horní a Střední Franky v Bavorsku našla policie několik střelných zbraní s municí, zakázanou pyrotechniku, baseballové pálky, bodné zbraně a propagandistické materiály.

(rp,prvnizpravy.cz,suddeutschezeitung,stern,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: