Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

Prezident Finska varoval: Rusku hrozí imigrační osud Turecka!

Prezident Finska varoval: Rusku hrozí imigrační osud Turecka!

Rusku hrozí, v případě, že Ankara uzavře hranice pro uprchlíky, stane se zemi, přes kterou budou migranti přicházet do EU, varuje finský prezident Sauli Niinistö.

Sauli Niinistö, finský prezident
14.únor 2016 - 22:02

„Rusko by se mohlo stát něco jako druhé Turecko," cituje jeho slova RIA Novosti s odkazem na portál freeenewz.xyz.

Rusku se může opakovat osud Turecka a čelit přílivu migrantů, pokud Turecko uzavře své hranice uprchlíkům ze Středního východu, prohlásil finský prezident Sauli Niinistö v rozhovoru pro MTV News.

Prezident poznamenal, že na Moskvy nyní v mnohé záleží, jestli migranti, kteří dříve putovali do Evropy přes Balkán, nyní míří do Ruska. Niinistö očekává, že další uprchlíci dorazí do Finska, Estonska a Lotyšska.

Finsko vrátilo skupinu migrantů zpět do Ruska

Tok uprchlíků ze Středního východu roste v jižní ruském regionu Murmansk na hranici s Finskem. Uprchlíci myjí nyní zakázáno překračovat hranice na kolech, což bylo dříve povoleno. Tento způsob se podařilo využít tisícům uprchlíků na cestě do Norska z oblasti Murmansku. Podle některých zpráv, uprchlíci kupují stará auta a čekají až na ně přijde řada na kontrolním stanovišti. Podle murmanských úřadů, hranice s Finskem s žádostí o azyl denně překračuje až 20 osob.

Škoda jen, že agentura neuvedla, zda by při scénáři narýsovaném finským prezidentem došlo také k dohodě s Evropskou unií a Ruskem podobně jako s Tureckem, které na zadržování a na péči o uprchlíky má dostat tři miliardy eur.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)