Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Primátorka Kolína vyvolala pobouření šokující radou ženám

Primátorka Kolína vyvolala pobouření šokující radou ženám

Vlna rozhořčení přehnala sociálními sítěmi a médií v Německu poté, co primátorka Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová doporučila Němkám nechodit samotné a držet se od cizích lidí "na vzdálenost ruky".

Henriette Rekerová, primátorka Kolína nad Rýnem
8.leden 2016 - 01:11

Doporučení primátorky v Kolíně nad Rýnem Henriette Rekerové, že by ženy měly udržovat vzdálenost od cizích lidí a udržet ji na délku paže, způsobil bouři nevole v médiích a na sociálních sítích, uvedla RIA Novosti s odvoláním na místní média. "Cenné" rady primátorky vyšly poté, co se zjistilo, že tisícovka opilých migrantů na Silvestra masově napadala ženy.

Například noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung otiskly článek s názvem "Ženy, schovejte se", v reakci na  primátorku Kolína.

Během vysílání na německém televizním kanálu N24 vedoucí uvedl, že Henriette Rekerová "je mimo". Mnoho uživatelů z Twitteru mají podobnou názor. Začali šířit hashtag # einearmlänge("odstup vztažené ruky" ).

Někteří uživatelé sociálních sítí se ptají, zda se nyní stane Německo "novou Francií", pokud jde o příliv uprchlíků.

Erotické hrátky v Kolíně vyděsily německou vládu

Jiný uživatel zaslal fotografie z nacistické éry v Německu, který zobrazuje ženy a děti se zvednutou ruku. Autor příspěvků navrhuje, že by navržená délka paže měla vypadat takhle.V diskusi na svém mikroblogu na Twitter i německý ministr Heiko Maas uvedl, že "takové rady nemají ani cenu penny". "Odpovědnost nenesou ženy, ale zločinci," zdůraznil.

"Vzdálenost na délku paže? Pak už to není moje země," napsal Němec registrovaný v sociální síti pod názvem Riffmaster. K tomu předložil fotky kancléřky Angely Merkelové, která se fotografovala s muži v poměrně těsné blízkosti.


"Myšlenka primátorky Reckerové nachází podporu po celém světě," napsal ironicky Der Rufe v doprovodu fotky Sochy Svobody s nataženou paží.


(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: twitter)