Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

Prokuratura v Berlíně zveřejnila svoji verzi incidentu s ruskou dívenkou

Prokuratura v Berlíně zveřejnila svoji verzi incidentu s ruskou dívenkou

Třináctiletá dívka Lisa strávila noc s přítelem, 19letým Němcem, který žije se svou matkou. Chlapec a jeho matka jsou nyní v „kauze Lisa" bráni jako svědci, prohlásila prokuratura v Berlíně.

Ilustrační foto
29.leden 2016 - 22:06

Hrdinka již probíhajícího mezinárodního skandálu, 13letá obyvatelka Berlína s ruskými kořeny Lisa strávil noc se svým přítelem, řekl agentuře RIA Novosti mluvčí státního zastupitelství v Berlíně Martin Shteltner.

„Byli jsme schopni obnovit data z mobilního telefonu dívky, které vedly k určité osobě, a tu jsme  byli schopni identifikovat. Jedná se o 19letého občana Německa, Němec, její známý. Hledla u něj, jak sama řekla, útočiště. Staly za tím, zřejmě, problémy ve škole," řekl Shteltner.

Mladík žije se svou matkou v jejím bytě, kde policisté našli některé z Lisiných věcí. Chlapec a jeho matka jsou nyní v „kauze Lisa" bráni jako svědci, ne obviněné. Přičemž chlapec své matce neřekl, že Lise je 13 let Žena si myslela, že Lisa starší, uvedl.

„Provedli jsme výslech svědků, a v rozhovoru nám řekli, co se stalo. Nemáme žádný důvod o tom pochybovat. Nemáme žádné náznaky sexuálního styku, zařaditelného do sexuálního trestného činu," uvedl představitel prokuratury. Nikdo nebyl tedy zadržen.

Rusko: Cože? Náš zájem o ruskou dívku je vměšováním do věcí Německa?

Nedávno ve zprávě ruského Prvního kanálu ze slov údajné tety školačky vyplynulo, že byla unesena a znásilněna migranty. Berlínská policie po nějaké době uvedla, že žádné znásilnění nebo únos se nestal, bez jakýchkoliv podrobnosti. Tento postup policie vyvolal pobouření ruských Němců. 

"Případ Lisa" vedl k ostré diplomatické přestřelce mezi Ruskem a Německem.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že při vyšetřování sexuálních trestných činů musí převážit spravedlnost, ale také zdůraznil, že informace o incidentu byla nevysvětlitelně dlouho německými orgány tutlána. Vyjádřil také naději, že Německo bude moci překonat krizi způsobenou přílivem migrantů, bez významných ztrát. V odezvě německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, obvinil Lavrova ze zasahování do vnitřních záležitostí Německa.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)