Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

První skupina ruských letadel odletěla ze Sýrie do Ruska

První skupina ruských letadel odletěla ze Sýrie do Ruska

Tuto skupinu „vede“ Tu-154, a součástí jsou víceúčelové bombardéry Su-34. V této sestavě odletí na ruskou hranici, po jejímž překročení se letadla rozmístí na své domovské základny.

V první skupině odlétají bombardéry Su-24
15.březen 2016 - 20:01

První skupina ruských letadel odletěla ze Sýrie do míst svého trvalého nasazení, uvedla agentura RIA Novosti s odkazem na ruské ministerstvo obrany. Podle dalších informací odletěla i druhá skupina ruských letadel.

Letadla budou odlétat ve skupinách, které povede "vůdčí" vojensko-dopravní letadlo (Tu-154 nebo IL-76), které přepravují personál, letecké a logistické prostředky, a bude následováno bojovými letadly různých typů (v první skupině víceúčelovými bombardéry Su-34).

Putin stahováním vojsk ze Sýrie absolutně zaskočil Američany!

V této sestavě skupina doletí na ruské hranice a po jejím překročení se následně a samotně letouny rozletí na své stálé domovské základny.

Pokud je to nutné, během letu nad ruským územím budou moci letadla provádět mezipřistání na vojenských letištích pro tankování a technickou kontrolu.

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil stažení ruské skupiny ze Sýrie od 15. března s tím, že její úkoly byly splněny.Nicméně ruské základny v Tartusu a letišti Hmeymim budou nadále fungovat jako obvykle a poskytovat ochranu na zemi, moři a ve vzduchu.

Během syrské operace ruští piloti absolvovali více než devět tisíc letů, což umožnilo zablokovat teroristické skupině Islámský stát základní způsoby získávání zbraní a střeliva, jakož i hlavní kanály dodávek ropy militantů do Turecka.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)