Svátek má: Petr

Zprávy

Velikost textu:

Rižský policista k havárii Boeingu: Vždyť tam byli jenom Rusové!

Rižský policista k havárii Boeingu: Vždyť tam byli jenom Rusové!

Příslušník městské policie v Rize napsal na svém Facebooku k pádu letadla, "není to nic špatného, ​​protože tam byli většinou ruští občané."

Z místa havárie
22.březen 2016 - 18:01

Po silném odporu v sociálních sítích se policista omluvil a zablokoval svůj profil.

Vedení městské policie v Rize zvažuje, zda svého zaměstnance  Janise Brushevitse propustí.

"Co nejdříve bude rozhodnuto, zda bude Janis Brushevits pokračovat v pracovním poměru i když nyní zaměstnanec lituje svého činu. Město se omlouvá za činy svých zaměstnanců, chci poděkovat všem, kteří věnovali pozornost tomuto incidentu," napsal  starosta Rigy Nil Ushakov.

"Dobrý den. Chci se omluvit za své počáteční prohlášení k obětem havárie letadla v Rusku. Neměl jsem špatné úmysly, nebo nedostatek respektu. Samozřejmě, že zdůvodnění takového činu neexistuje auvědomuji si,  že to byl nevhodný vtip, všechny komentáře jsem vymazal. Znovu říkám je mi to líto a vyjadřuji soustrast pozůstalým,napsal , a já vyjádřil svou soustrast obětem.," napsal Janis Brushevits a poté zablokoval svůj profil.

Boeing 737-800 z Flydubai, let FZ981, havaroval v sobotu při přistání na letišti Rostov na Donu, při havárii zemřelo 62 lidí. Vyšetřování by mělo trvat asi dva měsíce.

Za pádem dubajského letadla může být i teroristický útok (VIDEO)

Lotyšský BaltNews konstatuje, že skandální reakce na katastrofu se ztrátou životů v Rusku došlo již dříve , když se lotyšský novinář v sociálních sítích podělili o své pocity k tragédii  ruského letadla na Sinaji: "Já nevím, jestli se cítím sám, že 224 mrtvých ruských cestujících nezpůsobilo tak obrovskou vlnu emocí, jako je tomu u jiných katastrof? A je to jen otázka... "

(rp,prvnizpravy.cz,baltnews,foto:arch.)