Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Ruské MO zuří: USA provedly nálet na Aleppo a obvinily z toho Rusko!

Ruské MO zuří: USA provedly nálet na Aleppo a obvinily z toho Rusko!

Včera americká letadla napadla syrské město Aleppo, a poté z toho bylo obviněno Rusko, prohlásil dnes oficiální představitel ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Igor Konašenkov, zástupce ruského MO
12.únor 2016 - 01:12

Teroristé přitom vyhánějí na turecké hranice civilisty z okresu Aleppo, snaží se ztratit v davu civilistů a skrýt se, a západní televizní kanály to vydávají za následky, „ruského barbarského bombardování", uvedlo ministerstvo obrany.

Podle ministerstva obrany Ruské federace, včera americká útočná letadla udeřila na syrské město Aleppo, a následně z toho obvinili Rusko.

„Jak jsme slíbil inaším americkým partnerům, nebudeme skrývat informace. Včera v 13:55 moskevského času z Turecka, nejkratším kurzem přímo na Aleppo vletěly do syrského vzdušného prostoru dva útočné letouny A-10 US Air Force a naplno zaútočily na objekty ve městě. Plukovník Warren jaksi nepropagoval tento zálet v pímém, a ostatně a ni v nepřímém smyslu," cituje zástupce ministerstva obrany Igor Konašenkova RIA Novosti.

Pentagon v reakci oznámil, že si ruská strana útok amerických letadel na Aleppo 10. února "vyfabrikovala". Stejně tak informaci popřel zástupce maerického velvyslanectví v Moskvě.

Rusko varuje: Zveřejníme dopady útoků koalice USA v Sýrii!

Rovněž připomněl, že mluvčí Pentagonu plukovník Steven Warren, nacházeje se v Iráku, řekl, že ruská letadla bombardovala údajně v Aleppu dvě nemocnice. Podle americké armády pak  v důsledku bylo asi 50.000 Syřanů zbaveno základních služeb.

„Víc se sebe oficiálního zástupce nemohl vymáčknout. Ani čas, ani koordináty těchto nemocnic nebo zdrojů informací. Prostě nic!" uvedl rozlobeně Konašenkov.

Generál řekl, že ruské ministerstvo obrany nemá v úmyslu změnit strategii operací proti teroristům v Sýrii podle rad Pentagonu, a zdůraznil, že všechny politické otázky by měly být řešeny pouze samotnými Syřany.

„V poslední době slyšíme z Pentagonu rady o nutnosti změny naši strategii v Sýrii, na pomoc Spojeným státům dosáhnout tam politického předání moci. Speciálně pro tyto poradce připomínáme, že smyslem našeho působení v Sýrii je zničení terorismu, přímé a explicitní ohrožení bezpečnosti naší země a ve světě,“ citoval TASS generála.

„V ozbrojených skupinách působících v oblasti Aleppa, zaznamenáváme masové dezerce militantů. Teroristé zastrašují místní obyvatelstvo a nutí lidi, aby utíkali k turecké hranici. Zahazujíc zbraně, se radikálové snaží rozplynout v těchto kolonách, s vědomím, že ruské letectvo a syrské vládní síly nebyly nikdy použity proti civilnímu obyvatelstvu," uvedl Konašenkov.

Podle ministerstva obrany Ruské federace, západní televizní kanály tvrdí, že všechny tyto důsledky, plynou z „barbarského bombardování Rusů".

„Zašlo to tak daleko, že záběry zničeného syrského města dlouho před ruskou operací v Aleppu vydávaly hlavní americké a evropské televizní kanály za následky ruského bombardování. Jak se říká, lze cítit ruku zkušeného dirigenta," cituje Konašenkova slova RIA Novosti.

Generál zdůraznil, že taková činnost ze strany západních médiích se stává alarmující pravidelností. Podle Konašenkova západní média pravidelně „spouští ryk s obviněním Rusů ze všech smrtelných hříchů" a ignorují účinnost akcí ruského letectva v Sýrii, skrývajíce tyto informace před svými daňovými poplatníky jako „státní tajemství".

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)