Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Rusko varuje: Zveřejníme dopady útoků koalice USA v Sýrii!

Rusko varuje: Zveřejníme dopady útoků koalice USA v Sýrii!

Rusko může informovat veřejnost o výsledcích leteckých úderů koalice vedené USA, aby se zabránilo podvodům, uvedl mluvčí ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Ilustrační foto
17.leden 2016 - 20:01

Rusko je připraveno nezávisle informovat veřejnost o výsledcích leteckých úderů západní koalice v čele se Spojenými státy v Sýrii, aby se zabránilo různým falzifikacím, řekl v pátek mluvčí ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Jeho slova vyzněla spíše jako varování Západu.

„V případě mlčení našich kolegů ohledně výsledků bombových útoků v Sýrii, budeme muset informovat veřejnost o těchto skutečnostech. Pokud tomu ještě někdo nerozumí, tak je to marné," dodal Konašenkov.

Západní koalice letecky udeřila na sklad Asadovy armády v Sýrii!

V posledních měsících se na adresu západní koalice množí kritika, jak kvůli výběru cílů, tak kvůli jejich intenzitě ve srovnání s ruskými leteckými údery. Západ obviňuje Moskvu, že nebombarduje hlavně cíle Islámského státu, nýbrž protiasadovské povstalce a že nehledí na civilní oběti. Rusko to popírá, a naopak poukazuje na to, že koalice vedená USA už několikrát zasáhla civilisty a dokonce i vládní syrské vojáky.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)