Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Více než 95% nosičů jaderných raket je v pohotovosti

Rusko: Více než 95% nosičů jaderných raket je v pohotovosti

Více než 95% nosičů strategických jaderných sil Ruska je uvedeno do neustálé pohotovosti. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu to řekl na rozšířeném zasedání rady ministerstva obrany.

Ilustrační foto
13.prosinec 2015 - 20:00

„Strategické jaderné síly jsou udržovány na takové úrovni, aby plnily úkol zaručeného jaderného odstrašení. Strategické raketové síly jsou na více než 95% odpalovacích zařízení v neustálé připravenosti pro bojové použití," uvedl mrazivou informaci šéf ministerstva obrany.

Podle něj „má bojovou pohotovost šest raketových pluků vybavených stacionárními a mobilními komplexy Jars". „Podíl moderní výzbroje pozemních strategických jaderných sil činí 51%," řekl Šojgu.

Letectvo strategických jaderných sil bylo v roce 2015 doplněné o deset modernizovaných letadel - dvou Tu-160, třemi Tu-95MS a pěti Tu-22M3.

Kromě toho ministr sdělil: „Zvýšila se palebná síla námořních strategických jaderných sil." Podle něj se do neustálé pohotovosti zařadily dvě strategické ponorky Alexandr Něvský a Vladimir Monomach".

WT: V USA pochopili Putinovu narážku na nukleární střely

Podle něj zařízení jaderné triády (strategická letadla, mezikontinentální balistické střely a ponorky s jadernými raketami) s moderními zbraněmi dosáhly 55%, a v roce 2015 bylo dodáno 35 nových balistických raket.

Kromě toho byla dosažena nová úroveň univerzálních sil. „Armáda je tvořena osmi skupinami pro různé účely, a vojáci dostali dvě brigády raketových systémů Iskander-M,“ dodal Šojgu.

(kou, prvnizpravy.cz, interfax.ru, foto: arch.)