Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Rusové nechtějí válčit, tak za to nám budou muset zaplatit!

Rusové nechtějí válčit, tak za to nám budou muset zaplatit!

<< FEJETON >> Napětí v pobaltských státech stoupá, je jasné že se Rusku nechce do války, že ani nemá žádný plán jak napadnout pobaltské  země.

Ilustrační foto
4.červenec 2015 - 19:30

V průběhu minulého roku Polsko, Lotyšsko, Litva a Estonsko zahájily mediální kampaň o ruské invazi a snažily se přesvědčit svět, aby zabránil Putinovi obnovit impérium Sovětského svazu, tentokrát z Vladivostoku až do Johanesburgu.

Nicméně na tato opakovaná tvrzení o bezprostředním ohrožení Ruskem,  odpovídají Rusové, že mají lepší nápad jak naložit se svým časem a tím není rozhodně válka. Jak i v rozhovoru pro italský deník Il Corriere della Sera řekl Putin: "nápad zaútočit na členské státy NATO může mít jenom člověk stižený noční můrou".

Odmítnutí války vyvolalo zděšení ve Varšavě, Rize, Talinnu, ale obzvláště tvrdou ranou je to pro litevskou prezidentku Daliu Grybauskaitėovou. Vláda ve Vilniusu začátkem roku vydala  informační stostránkovou brožuru - jak se chovat v extrémních situacích válečných situací, jak přežít ruskou invazi, jak organizovat civilní odpor a jak se chovat na bitevním poli.

Mluvčí litevského ministra obrany, který v lednu brožuru propagoval , byl zjevně podrážděný ruskou reakcí na válku:

"Dalo to hodně práce a s tím spojených problémů než se podařilo brožuru vydat a teď nemají Rusové ani dost zdvořilosti a klidně si řeknou, že nás nenapadnou.  To je tak typické od Rusů. Nemůžeme jim cokoliv věřit. Teď abychom vydali novou brožuru, jak se chovat v míru. "

Tak může za všechno Severní Korea, nebo ne?

"Rusko napadlo Ukrajinu ne méně než 47 krát za posledních 12 měsíců. Nevíme, proč napadnou Ukrajinu a zase se stáhnou a pak znovu, ale víme, že to dělají, protože jsme to sledovali na Twitteru a Facebooku a taky to říkal Arsenij Jaceňuk.  Samozřejmě, že jsme došli k závěru, že dříve nebo později, by došlo i na nás, alespoň to říkáme našim lidem. Pokud ale Rusové nepřicházejí, lidé by si mohli začít myslet, že to byl hloupý podvod, který měl odvrátit pozornost od našich domácích problémů v Polsku  a to by mohlo být katastrofální, " uvedl nejmenovaný vládní zdroj z Varšavy.

"Jsme si jisti, že Rusové chtějí obnovit  Sovětský svaz. To je to, co náš prezident řekl a my nemáme důvod mu nevěřit. Prvním cílem před dosažením Johannesburgu musí být jistě pobaltské státy a potom Polsko. Tak proč je nenapadnou? Je to záhada pro nás, ale budeme pokračovat s našimi vazaly ... omlouvám se, myslel jsem naše spojence ve strašení lidi, aby  pochopili hrozbu, a myslím si, že je důležité si uvědomit, že ruské neútoky mohou být považovány za součást jejich pokračující agrese, "uvedl ve Washingtonu zmatený tiskový mluvčí ministerstva zahraničí.

Minulý týden to už vypadalo nadějně, mohla začít invaze. Dva britské letouny RAF Typhoons umístěné v Estonsku vzlétly a sledovaly dva ruské vojenské letouny nad Baltským mořem. Nicméně, tyto naděje padly, když odborníci poznamenali při pohledu na mapu, že Rusko má hranici na Baltském moři a to je sakra blíž, než je odsud vzdálená Velká Británie.

(rp,prvnizpravy.cz,AGORAVOX.fr, foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: