Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

Šéf ukrajinského vnitra: Saakašvili mi nabízel funkci premiéra!

Šéf ukrajinského vnitra: Saakašvili mi nabízel funkci premiéra!

Podle ministra vnitra mu guvernér Odesy nabídl vzít post předsedy vlády, zatímco se Saakašvili sám „spokojí" s pozicí prvního místopředsedy vlády.

Michail Saakašvili a Arsen Avakov
13.únor 2016 - 22:02

Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov v rozhovoru s ukrajinským deníkem Zrcadlo týdne řekl, že mu Michail Saakašvili nabídl funkci předsedy vlády.

Podle Avakova šel guvernér Oděsy vlastně do opozice vůči prezidentu Petro Porošenkovi. Ministr uvedl, že několik dní před tím, než Avakov během potyčky na zasedání Národní rady ukrajinských reforem v prosinci hodil na Saakašviliho sklenici vody, mu nabídl vzít funkci premiéra. „Pojďme se domluvit.  Ty budeš premiéra a já - první místopředseda vlády ... Jsi nejúspěšnější ministr," citoval Avakov slova Saakašviliho.

Diskuse na Ukrajině: Ministr vnitra chrstl vodu do obličeje Saakašviliho

Na začátku února Saakašvili označil vládu Arsenije Jaceňuka za „bažinu korupce a hřbitovem reforem", a řekl, že očekává rezignaci kabinetu po 16. únoru, kdy bude předložena vládní zpráva.

Podle průzkumu, který provedla sociologický skupina „Rating", odstoupení Jaceňuka podporuje téměř 70% ukrajinské populace, zatímco kladně hodnocen ve své práci byl pouze 8% občanů. Podle stejného ratingu je Saakašvili nejpopulárnější politik v zemi.

(kou, prvnizpravy.cz, gazeta.zn.ua, foto: arch.)